Generátor csere

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Generátor csere

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2017.06.26 13:56

Generátorcsere

Úgy tűnik, hogy a 2005-2008as Mustangoknál típushibás a generátor, így előbb vagy utóbb mindenkinél előjöhet ez a kérdés... Vicces módon a generárorhibát a P0340es hibakód jelzi, aminek OBDII táblázatok alapján semmi köze a generátorhoz. :hmm:

Elég biztos támpont, ha nincs elég magas töltőfeszültség. 14,3 V körül szokott lenni, egy feltöltött akku 12,7 V körül van. Amíg felette van a töltőfeszültség, műkszik a rendszer, de egyre rosszabbul.

Szal valahogyan arra jutottál, hogy rossz a generátorod, milyet vegyél?

1. Gyári nincs. :?
2. Motorcraft márkanévvel felújított generátorokat árulnak nem éppen olcsón.: És vagy ötféle típus azonosítóval. :nemtom
3. Természetesen van utángyártott, amelyeknél nem lehet tudni, hogy mennyire tartják be az eredeti specifikációkat. :hmm:

Eredeti specifikáció: 130-135 A töltőáram, szabadonfutó szíjhajtás.

Töltőáram: van 200 A-s is, akkor lehet értelme, ha több fogyasztó van a kocsidban mint gyárilag. Bár a Shaker1000 erősítőhöz is 135 A-s generátor jár. És elég hozzá.

Szabadonfutó szíjhajtás - nem minden utángyártottnak van ilyenje. Miért fontos internet szerint? Mi a hátránya a fix hajtásnak?
- állítólag több LEt fogyaszt a fix - nekem nem tűnik logikusnak, hogy gyorsításkor mindkét esetben egyformán hajtja a generátort a motor
- jobban terheli a szíjat a fix - ez akár lehet igaz is. A szabadonfutó felgyorsítja a generátort, majd mikor visszaesik a motorfordulat, akkor hagyja, hogy tovább pörögjön gyorsan a generátor. A fixnél a szíjnak lassítania kell a generátort.
- több áramot termel a szabadonfutó - ez logikusnak tűnik, hisz a generátor tovább pöröghet magas fordulaton egy rövid gyorsítás után
- a szabadonfutó egy plusz hibaforrás - ez tény

Ha megvetted a generátorodat, akkor akár magad beszerelheted. Leírások alapján fél-egy óra munka lehet.


Először a hosszbordás szíjat kell lelazítani. Itt egy videó, mely segít ebben.


Majd a következő videók alapján cserélhető:

2005-2008 Mustang GT generátorcsere



2006 Mustang GT generátorcsere



Két dolgot emelnék ki a biztonság kedvéért:
- szerelés elkezdése előtt vedd le a pozitív akkusarúról a kábelt
- szerelés végén, első indítózásnál padlózd meg a kocsit. Így nem indul be, viszont a motorátforgatásával ellenőrizhető, hogy a hosszbordás szíj helyesen visszakerült a helyére

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22125
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Generátor csere

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2023.10.16 18:45

Múltkor az utángyártott, de új generátor mellett döntöttem. Eddig volt jó.

Kép

6 évet és 30 ezer km-t bírt. A gyári 12 évet és 100 ezer km-t bírt. Most felújíttattam az eredeti Motorcraft generátoromat (65 ezer Ft) és azt tettem vissza. Remélem tovább tart...

Kép

A két generátor együtt. A fekete az utángyártott (Tuff Stuff).

Kép

Válasz küldése