SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Technikai megoldások, kérdések

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2010.11.16 21:09

TomiTomi írta:A 98as Mustangnál is CAN busz van?
Nem.

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2010.11.16 21:10

TomiTomi írta:Christian azt írja, hogy a tempomat csak akkor működik, ha minden amerikai lámpa megvan. Ezt vagy rejtett lámpákkal vagy ellenállással oldják meg. Ő ezzel egy 98as Stangnél találkozott. Annál az izzó nem tetszett az elektronikának. Miután cserélték, ismét működött.

Nem tudja, hogy a fiatalabb kocsiknál is így van-e. A 94-98as Mustangnál a duda és a tempomat ugyanazon a biztosítékon van.
Lehet ilyesmi lesz a probléma oka, napokon belül remélhetőleg kiderül... :nemtom:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2010.11.16 21:18

Ha nincs CAN busz a 98asban, akkor aligha lehet ugyanaz a gondja. :hmm:

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2010.11.16 21:24

TomiTomi írta:Ha nincs CAN busz a 98asban, akkor aligha lehet ugyanaz a gondja. :hmm:
Biztos hogy nincs, bár ezt egy akkori Stang tulaj tudná megmondani, USA-ban ugye találni egy csomó műszert, amit rálehet dugni a Stangra, amit én láttam OBDII CAN-BUS volt, mellé azt írta, hogy általánosságban az S195 Stang...2000-nél korábban aligha hiszem hogy bevezették volna, mert irtó nyűgös rendszer lehet szervizelésügyileg. Ma már hogy örülnék neki ha egy keresőlámpával megtudnád nézni, hol van áram, hol nincs...

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2010.11.16 21:25

Az EUsítással pont a buszvezérlőt szokták kiakasztani... Nem egy német küzd(ött) ezzel.

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2010.11.16 21:34

TomiTomi írta:Az EUsítással pont a buszvezérlőt szokták kiakasztani... Nem egy német küzd(ött) ezzel.
Ezt hallottam is, de annak esetében a tempomat mellett másnak is meg kellett volna szívnia, nem?
Igazából, remélem valamelyik nap kiderül hogy itt mi volt a gond, de azt előre leszögezem, hogy kapásból nem tetszik ez az EU-sítás. :nemtom:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: somi » 2010.11.16 21:46

Írni kéne már a köcsög amiknak, hogy csináljanak EU-Mustangot, most komolyan, miből állna legalább a beállításait úgy csinálni, hogy egy klikk, és átállítható? Itt szív vele egész Európa, szerintem 100x ennyi kocsit tudnának eladni, nem értem ezeket.

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2010.11.16 23:41

somi írta:.......nem értem ezeket.
Lehet, hogy nem ott van a baj. Lehet, hogy itt. Nem akarják, hogy ők 100x annyi autót adjanak el.

Eredeti problémára: Nekem az jött le, hogy inkább a metélt vezetékek lehenek a baj okozói.

Elméletileg diagnosztikailag ezek az autók a New Generation Star-t szeretik, ha jól tévedek. (Hickok NGS, aki esetleg megguglizná)

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2010.11.17 6:27

doGmAI írta: Elméletileg diagnosztikailag ezek az autók a New Generation Star-t szeretik, ha jól tévedek. (Hickok NGS, aki esetleg megguglizná)
Utánajártam, odaát ezeket használják a kereskedők,stb., biztos nincs jobb nála, viszont itthon tutti senkinek nincs, nekem meg nincs felesleges vagyonom arra, hogy ilyet vásároljak onnan (átszámolva ott kapásból 550-600ezer)

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2010.12.10 18:40

Emberek, íme a fejlemény, és nem én mondom ezt, én csak amit hallok a szerelőtől.
Sajna most az autóm nincs fedett helyen ilyen zord időkben, remélem minél kevesebb ideig, de ez is az ára lehet annak, hogy működjön a tempomat.

A szerelő több problémát is felsorolt,utalt köztük sok hibás vezetékre valamint a sok kínai kütyüre, azaz modulra, az utóbbinál először azt hittem valami vicc, aztán mondja a tisztelt szerelő, hogy nem, tényleg kínai elektronikai dolgok vannak benne, elvégre azok a legolcsóbbak (szerintetek igazat mond? elgondolkoztató hogy a vérbeli usa paripámban kínai vér, azaz elektromosság csörgedezik).

A hibás modult elvileg ki se cseréli, még azt megjavíttatja valakivel (reméljük nem kapu-garis), most arra vár, ha az megjön berakja és meg is van a tempomat, állítása szerint, én nem akarom elkiabálni, de ez jól hangzik 1 év sz*pás után. ;)

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2010.12.10 18:49

Kezd tetszeni a műhely, ahol a vasam van. Csak mert itt látom a legtöbb usavasat talin kívűl, Jelenleg ott vesztegel egy Ford Ecoline is, meg a többi nemFord is. Üdítő látvány.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2010.12.10 22:33

Az biztos, hogy sok kínai beszállító van.

Szurkolok, hogy végre meggyógyuljon a póni.

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: SOS elektronika, avagy a mai technológia átka...

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2010.12.11 8:25

TomiTomi írta:Az biztos, hogy sok kínai beszállító van.

Szurkolok, hogy végre meggyógyuljon a póni.
Szóval lehetséges. Köszi. ;)

Válasz küldése