Miért nem élhetünk digitklima nélkül?

Technikai megoldások, kérdések

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.11.16 7:50

LeMans67 írta:Ez érdekes, mert a Peug-ba simán működik. nem kell semmit állítani...
Neked mindegy, hogy 0 fokos autóba nagykabátban szállsz be vagy egy 15 fokos garázsban egy vékony pulloverben, mindig ugyan azt a beállítást kellemesnek érzed? :roll:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.11.16 7:57

mondjuk nekem mindegy, hogy hány fokos az autó... kabátban nem ülök be... úúúútálom, amikor elkezd vki a dugóban levetkőzni, nézni ahogy bénázik, leveri a visszapillantó tükröt, anyu rángatja róla a kabátot...

néhány perc hideg, még nem őlt meg senkit... :roll:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.11.16 8:36

StangMan írta:mondjuk nekem mindegy, hogy hány fokos az autó... kabátban nem ülök be... úúúútálom, amikor elkezd vki a dugóban levetkőzni, nézni ahogy bénázik, leveri a visszapillantó tükröt, anyu rángatja róla a kabátot...

néhány perc hideg, még nem őlt meg senkit... :roll:
Jó, rólad tudjuk, hogy télen is rövid gatyában jársz... :sallala:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.11.16 8:48

:buttkick: :mrgreen:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.11.16 8:54

TomiTomi írta:Jó, rólad tudjuk, hogy télen is rövid gatyában jársz... :sallala:
Eeheh, nos igazából a lényeget nem értitek szerintem. Ha van egy kényelmi dolog, akkor az ne legyen félkész termék, mert az bóvli. Olyan, mintha vennél egy TV-t, amihez a távirányító csak az 1-6 csatornákat kapcoslná a többit nem, de mondjuk a hangot sem. Végül is felállhatsz és átkapcsolhatod, de akkor minek távirányító?

Uez a normál légkondi. A vicc, hogy már az 60-as években "digit" klíma szerű megoldások voltak...Szokás szerint visszaléptek az olcsóság oltárán feláldozva valamit ami jó volt. Én azt mondom ha már kell a légkondi legyen digit, ha nem kell akkor nem. Ráadásul kevésbé terheli a motort, kevesebbet fogyaszt, mint a sima állandóan menő változat...

Amúgy én ha megyek vele akkor 22 fokra állítom, abban ülhetek kabátban és anélkül is...(ha Subaruban állítgatni kell akkor ott valami nagyon nem jó :twisted: )

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.11.16 12:07

LeMans67 írta:Amúgy én ha megyek vele akkor 22 fokra állítom, abban ülhetek kabátban és anélkül is...(ha Subaruban állítgatni kell akkor ott valami nagyon nem jó :twisted: )
Vagy a vezetőben van a hiba. Nekem nagy kabátban mínuszból indulva sok, hosszú úton pedig kevés.

Számomra ennek a vezérlő automatikának nincs jelentősége. Mint az automatikus ablaktörlőnek sincs. Inkább egy Mustang kézi klímával és ablaktörlővel mint egy pözso digit klímával és esőszenzoros ablaktörlővel. De mindenkinek vannak prioritásai. :sallala:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.11.16 12:23

TomiTomi írta:Számomra ennek a vezérlő automatikának nincs jelentősége. Mint az automatikus ablaktörlőnek sincs. Inkább egy Mustang kézi klímával és ablaktörlővel mint egy pözso digit klímával és esőszenzoros ablaktörlővel. De mindenkinek vannak prioritásai. :sallala:
Most nem ez volt a lényeg. (amúgy akkor hozd el a távirányítódat kikapok pár gombot, aztán a család sarokba állít téged.. :twisted: )
Ha ÚJ Mustang, akkor szintén digit klímával... eső érzékelőt elnézem ha nincs, bár az a gondom, hogy szokás szerint érzem a Henry Ford féle lesmucigolok mindent a gépről, mert úgy sincs más, hasonló olcsó termék, a vevőknek meg ez is jó mentalitást.... :P

Vicc, hogy lassan egy 2 M-es gépben is alapban benne vannak ezek a dolgok. Sajnos tegyük hozzá, hogy a minőségük is olyan, mint ami egy olcsó auótól elvárható...(Peug-t ne szidd, az utolsó még autó kivitel tőlük, ami ez után készült az hulladék sajna)

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2007.11.16 16:20

LeMans67 írta: Eeheh, nos igazából a lényeget nem értitek szerintem. Ha van egy kényelmi dolog, akkor az ne legyen félkész termék, mert az bóvli. Olyan, mintha vennél egy TV-t, amihez a távirányító csak az 1-6 csatornákat kapcoslná a többit nem, de mondjuk a hangot sem. Végül is felállhatsz és átkapcsolhatod, de akkor minek távirányító?
Szerintem meg inkább olyan mint a "kép a képben" funkció. Nem sok embert ismerek aki használná (konkrétan egyet sem). Egy jó tekerentyűs klíma is elegendő. Néha még sok is.

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2007.11.16 23:06

Nekem a tekergetős jobban bejön. Nem szerettem az automatában, hogy 500 fokban ezerrel a képembe fújja a mínusz 20-at. Szóval azt is inkább letekertem folyton. :roll:

Avatar
Fölesz
Úrvezető
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2007.07.05 21:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Fölesz » 2007.11.22 1:53

nekem gáz sincs a klímában...a nem digit klímában:) és nem is lesz mert úgysem használnám soha, h miért nem tudom, ütközik az elveimmel h nyáron fel legyen húzva az ablak:)

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.11.22 7:34

Nem értitek a LÉNYEGI eltérést: a normál klíma komolyan visszafogja a kis autókat, de még az amcsi géepket is lassítja, mivel állandóan működik. A digit lényege, hogy nem teker állandóan, csak amikor épp kell. Ennek következtében benzin takarékos. Ráadásul a jobb gépekeben, amikor a gázt erősen nyomod automatikusan lekapcsol a gyorsítás idejére, így nem is lehet érezni, hogy visszafog. Emiatt kevesebbet fogyaszt az autó! Ez azért nem mindegy nem?

Amúgy, ha nyár van akkor, ha napon állsz beindítás után összes ablak lehúz, elindulsz és 1 perc múlva csukod csak be, akkor nem fogja levinni a huzat a fejed. Ezek a dolgok benne vannak minden légkondis autó leírásában...Természetesen Mercisek ilyet nem tennének, de ettől még így kell...

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2007.11.22 8:29

LeMans67 írta:Nem értitek a LÉNYEGI eltérést: a normál klíma komolyan visszafogja a kis autókat, de még az amcsi géepket is lassítja, mivel állandóan működik. A digit lényege, hogy nem teker állandóan, csak amikor épp kell. Ennek következtében benzin takarékos. Ráadásul a jobb gépekeben, amikor a gázt erősen nyomod automatikusan lekapcsol a gyorsítás idejére, így nem is lehet érezni, hogy visszafog. Emiatt kevesebbet fogyaszt az autó! Ez azért nem mindegy nem?

Amúgy, ha nyár van akkor, ha napon állsz beindítás után összes ablak lehúz, elindulsz és 1 perc múlva csukod csak be, akkor nem fogja levinni a huzat a fejed. Ezek a dolgok benne vannak minden légkondis autó leírásában...Természetesen Mercisek ilyet nem tennének, de ettől még így kell...
Te mennyire megkajálod a marketing dumát... "fogyasztás kímélő klíma" bahhh. Nagy gáznál a legtöbb klíma lekapcsol, legkésőbb padlógáznál.
A Fölesz féle ablakos történetet meg úgy kell érteni, hogy nyáron friss levegő, könyök kint, kocsi oldalának a simogatása. Részemről, ide venném még a csajok - pofátlanul feltűnő módon történő - stírölését is.
De visszatérve az alap témához: szerintem nem létszükséglet a klíma, a digit ráadásul még fölösleges is.

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.11.22 8:59

Bandit írta:Te mennyire megkajálod a marketing dumát... "fogyasztás kímélő klíma" bahhh. Nagy gáznál a legtöbb klíma lekapcsol, legkésőbb padlógáznál.
A Fölesz féle ablakos történetet meg úgy kell érteni, hogy nyáron friss levegő, könyök kint, kocsi oldalának a simogatása. Részemről, ide venném még a csajok - pofátlanul feltűnő módon történő - stírölését is.
De visszatérve az alap témához: szerintem nem létszükséglet a klíma, a digit ráadásul még fölösleges is.
Én saját tapasztalatból mondom, nem marketing...Volt a családban már pár ilyen, olyan változat is és tapasztalható az eltérés fogyasztásnál...

Én tuti, ha légkondi, akkor csak digit, ha nem akkor nem. A sima légkondi viszont vicc, öt percenként kell tekergetni egy bemelegedő motornál, ha süt a nap akkor nem korrigál, csak a kezed, de ha felhő van akkor megint nem jó... No mindegy, szerintem egy kényelmi dolgo legyen színvonalas és nem fél megoldás... Ha nem kell akkor meg úgy is mindegy. Másik dolgo, hogy al égkondi télen isteni párátlanító...(általában erre van csak használva nálunk..)

v.ivan
Kabóca
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2007.09.10 18:42
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: v.ivan » 2007.11.25 22:37

LeMans67 írta:..............
Ráadásul kevésbé terheli a motort, kevesebbet fogyaszt, mint a sima állandóan menő változat...
:twisted: )
Ez nem így van. ;) A digit klímánál is pont ugyanannyit megy a kompresszor, mint a manuálisnál, gyakorlatilag a fagyvédő állítja meg. A hőfok szabályozása csak a fűtés hozzákeverésével történik. :)

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.11.25 22:45

ivannal a pont...
a kompresszor ugyanúgy megy... csak elektronika állítja a hideg-meleg levegő arányát és a venti sebességet...

khm... ki pedig sosem kapcsol, csak a legjobb esetben a ventit a legalacsonyabb fokozatra állítja...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Válasz küldése