Új Ford szervízrendszer

Technikai megoldások, kérdések

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.04 8:23

TomiTomi írta:Szvsz nemcsak a technikai antitálentumok fizetnek egy rahedli pénzt az olajcseréért. Mivel ma kötve van a garancia a szakstervizbeli javításhoz, ezért azokis, akik megtudnák maguk csinálni. :|
tomi, erről beszélek... ezen kaszálják azt, ha esetleg váltót kell cserélned, mert egy szart tettek bele, ami köztudottan gyorsan beszarik
a kényszer, ami az új autó vásárlót a szakszervízbe viszi, nem a bizalom, a megbízhatóság, a kedvező ár... bármi... ez az egészben a legmocskosgusztustalanabb...

s ezt használják ki csúnyán...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.04 8:26

LeMans67 írta:
StangMan írta:a harmadik, hogy a fődarabokra, ha törik ha szakad, garanciának kell lennie
Szavatosság mindig van, de ez macerás, piszkálni kell a vezérképviseletet...
megint erről beszélek, ezt kéne úgy megoldani, vásárló jogok kapcsán, hogy nincs kérdés, ha bizonyithatoan nem a félreszervizelés miatt van, akkor nincs apelláta, csere...

az ismerettségi körömben nagyon sokaknak 10millió feletti új autója van... 530D BMW... fél év alatt 2édfél hónapot állt szervízben, apróságok miatt... apróságok, amiket egy 14milliós autónál nem tartott elfogadhatónak a tulaj...

Peugeot 206GTi, legutolsó évjárat, alig 3éves, 50e km, szerető vigyázó tulaj, és 50e-nél szólnak a szelepek

...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.04 8:28

olajat nem lehet félreszervizelni, csak ha rossz helyre vagy rosszat öntesz (mondjuk olaj helyett ecetet)... szóval azért van 1-2 nagyon alap dolog, amit még a zsigulin nevelkedett szerelől is meg tudnak oldani... esetleg kicsit mocskosabban :monokli:
mondjuk sztem ilyen hez nem visz senki újabb autót... de csodák vannak...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
trafo2000
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2007.08.04 9:00

Hozzászólás Szerző: trafo2000 » 2008.02.10 17:01

LeMans67 írta:
TomiTomi írta:A garanciális szerviznek akkor van értelme, ha valami komolyabb megy tönkre a kocsidon. És hogy garanciálisan kijavítsák, annak feltétele, hogy előtte jó pénzért mindent náluk csináltass. :|

Talán az lenne korrekt, ha vásárláskor dönthetnél úgy, hogy gari nélkül veszed meg a kocsit. És ilyenkor olcsóbb lenne.
Mai új autónál sjanos nem nagyon tudsz lemondani a garanciáról, mert egyrew durvább dolgokkal találkoznak az emberek...

amiről én az elmúlt pár évben hallottam:
- 2 hetesen motor csere Renault,
- 2 év alatt teljes első futómű csere, kuplung alkatrészek, majd szavatosségban hűtő P307,
- 1 hónapban P406 indexkapcsoló alapból csere (P307 benne, ami nem jó bele), motorvezérlés gyárira töltése (P307 volt benne, amitől 1-2 L-el evett többet és nem ment rendesen)
- Fiat és régi Saab ugyanaz a kuplung gond, mint a P307-nél (lehet egy helyről vették az alkatrészeket? :P )
Erre írtam hogy végig gondoltuk,több új Fiesta tulaj is mondta hogy semmi gond az autóval,a lambda szonda fog kimúlni 40-50ezer közt,semmi más.A régebbi Fiesták amiket javítok,mind azt mutatják nincs semmi extrém hibájuk.Ez FORD :D

Avatar
kaRdoSmuki
Úrvezető
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2007.08.30 19:47
Tartózkodási hely: Nagykovácsi

Hozzászólás Szerző: kaRdoSmuki » 2008.02.10 22:08

Na akkor... Tehát, amik fentebb elhangzottak: garancia csak akkor van az autóra, ha hordod a kötelező szervizekre. Ha a 12 év átrozsdásodás elleni garanciát is szeretnéd élvezni, 12 évig hordanod kell az autót kötelező szervizekre... Ez a szavatosság dolog izgalmas, és nem tudom pontosan, mit jelent, de utánakérdezek.

A baj az, hogy nem az autók mechanikai részei fognak tönkremenni (nem ideértve pl. a 2.0TDCi motorok porlasztócsúcsait, mert azok bizonyíthatóan a hazai gázolaj miatt sz@rnak be), mert azok már eléggé kiforrott technikai színvonalat képviselnek, hanem egyre inkább az elektronika döglik meg. Az új Focusban kb. 40 számítógép van, és ezeknek egymással tudniuk kéne kommunikálni. De különféle okokból előfordul, hogy ez nem jön össze.

A másik probléma, hogy szinte az összes autógyártónál megfigyelhető a minőség romlása, amelyért nem csak a költségvetés megkurtítása okolható, hanem mi, vásárlók is. Ugyanis azt vették észre a gyárak, hogy ha csak szépen lassan vesznek vissza a minőségből (pl. kopogós műanyagok beszerelése, kevésbé tartós alkatrészek felhasználása), minden gond nélkül megveszik az emberek az autókat. Az alacsonyabb minőségi színtet izgalmasabb design-nal ellensúlyozzák. Tehát nagyon sarkítva és eltúlozva, hiába büdös a sz@r, ha szépen van becsomagolva...
Ez viszont sajnos elmond valamit rólunk, emberekről, de ez már egy másik történet...
Moockie's Big Smith Customs (Don't worry, be Moockie! :) )

Rust is lighter, than carbon fibre!

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.11 6:39

kaRdoSmuki írta:A másik probléma, hogy szinte az összes autógyártónál megfigyelhető a minőség romlása, amelyért nem csak a költségvetés megkurtítása okolható, hanem mi, vásárlók is. Ugyanis azt vették észre a gyárak, hogy ha csak szépen lassan vesznek vissza a minőségből (pl. kopogós műanyagok beszerelése, kevésbé tartós alkatrészek felhasználása), minden gond nélkül megveszik az emberek az autókat. Az alacsonyabb minőségi színtet izgalmasabb design-nal ellensúlyozzák. Tehát nagyon sarkítva és eltúlozva, hiába büdös a sz@r, ha szépen van becsomagolva...
van benne valami... az idióta fogyasztó társadalom...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
trafo2000
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2007.08.04 9:00

Hozzászólás Szerző: trafo2000 » 2008.02.11 9:55

Persze,ez a fejlődés.De hát nem is várom el a fiestától hogy menjen 25 évet mint a taunusom ami még mindig gyári motorral megy.Az egy másik világ volt.Szerintem a mostani autók 10-11 év és kuka.

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2008.08.27 16:34

Nem tudommiről van szó, mert lusta vagyok megkeresni az előzményt.

Az egyik ejrópaji OFF gyártónál már egy ideje arról szólnak az autók, hogy van bennük egy rakat elektromos rész vezérlő egység, amik menet közben "beszélgetnek" egymással. Ezek cseréjénél - mert persze kell őket cserélni - a gépet On-line-ra kell kötni, és dájcslandban egy szerver végig kérdez minden részegységet, hogy háttekivagy? Namost, ha valamelyik részegység azt mondja, hogy "Jaajjj, de jó, hogy kérdezel, hát én egy lopott autó darabja vagyok" akkor tud ám csodát mondani az a szerver. (3 napon belül értesítik a német rendőrséget, hogy melyik márkaszervizben, mikor, milyen alvázszámú autóban, melyik lopott autó alkatrészét próbálták beszerelni. A német rendőrség azonnal értesíti a magyar rendőrséget, hogy ilyen dolgo történt (Már ha az adott szakszerviz M.o.-n van) A magyr rendőrség uszkve egy hónap alatt le is fordítja a nmet jelzést magyarra, jóváhagyatja a parancsnokkal, iktattatja a titkárnővel, kétszer elveszíti, három példányban lefénymásolja, irattárba teszi, majd megküldi annak a szervnek, aki a lopott autót körözi. Innentől, ha egy tökös rendőrhöz kerül, akkor 10 percen belül a kocsi körözve, a rendőrök mennek az autót lefoglalni, és az emberkénél házkutatást tartani, etc.... Kevésbé tökös rendőr esetén, ismét jön az iktatás, a főnöki jóváhagyás, az elveszítés, stb,stb,stb.....)

Ha ezt bárki, bárhova beidézi, azt sajnos meg kell hogy öljem :!: :!: :!: :cry: :cry: :cry:

Válasz küldése