Biztosítóváltás, biztosítások

Vásárlás, szervíz, biztosítás, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.05.07 5:31

Nem olvastam, de szerintem ebben az évben semmi... azért van a MABISZ...
jövőre (vagyis novemberben) váltanak azt ennyi...
A MABISZNAK ez nagy bukta, ha sok kifizetés lesz... de végül is ezért van a biztosítási alap
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22130
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.05.07 5:47

Attal ijesztgetik a mávos biztosítottakat, hogy a biztosítási alap azoknak van, akiknek olyan okozott kárt, akinek nem volt biztosítása. A mávosoknak van, s ha nem tud fizetni a biztosító, akkor a biztosítottnak kell viselnie a kárt.

Elég irritáló ez a logika. :roll:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22130
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.07.31 7:13

Index: Szeptemberben vége a MÁV-Biztosítónak
Veres János pénzügyminiszter szerdán előzetes hozzájárulását adta a MÁV Általános Biztosító Egyesület tevékenységi engedélyének visszavonásához. Az engedély visszavonása után a tagoknak harminc napjuk lesz átszerződni. A PSZÁF csütörtökön adja ki határozatát, mely alapján augusztus 15-től nyílik meg a harminc napos átszerződési időszak, a MÁV-Biztosító így szeptemberben megszűnik.

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.07.31 8:55

Ettől még mindig nincs megoldva, hogy mi lesz az eddig okozott, de ki nem fizetett károkkal.

Papamaci is ott áll a Skodával, ami még mindig nincs megjavítva.

Azért az elég röhejes, hogy a károsult alkudozzon a károkozóval, vissza az őskorba, minek is a biztosítás. Ilyen alapon senki ne fizessen semmit, aztán majd az emberek leordibálják meg lefejszézik egymás között.

Ja, hogy erre való a bíróság? Ami persze szintén egy vicc itt nálunk, kitűzik, nem jelent meg, elnapolják, megint nem jelent meg, megint elnapolják, beidézik, meghallgatják, jogi képviselő beadványát olvasgatják, volt érvényes biztosítása, namosmilesssssz? Eltelt két év és nem történt semmi egy teljesen egyértelmű ügyben. :roll:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.07.31 8:56

Nem értem akkor minek van a MABISZ... minek fizetünk biztosítási díjat, ha ez előfordulhat....
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.07.31 9:02

Ja, ez egy vicc. Akinek nem volt biztosítása, ahelyett fizet a mabisz, akinek volt, ahelyett meg nem, gratulálok.

Szerintem mindenki helyett fizessen, aztán hajtsa be a mabisz a bíróságon, ne a károsultnak kelljen még ezen is őrjöngeni, mintha nem lenne elég baja.

Aztán, ahogy a jó magyar rendszert ismerem, ha saját pénzből megcsináltatod, utána meg képesek azt mondani, hogy maga meg mit sír, tessék, meg bírta csináltatni az autóját, van rá pénze, mit akar. Mint az APEH-nél, ha már egyszer befizettél egy bírságot mert nem akarsz végrehajtást, utána ne sírj, hogy enyhítést vagy elengedést kérsz, még akkor sem, ha bankhitelt vettél fel rá, volt rá pénzed, örüjjé bammeg.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22130
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.08.01 21:29

Vigyázat! Változtak a határidők!

Index: Tegnap óta átszerződhetnek a MÁV-tagok
A PSZÁF visszavonta a MÁV biztosító engedélyét, a tagoknak augusztus 15-ig kell új biztosítót találni. Azok szerződhetnek csak át, akik befizették a harmadik negyedéves díjat. Mivel a biztosítónak nincs pénze kifizetni az eddig okozott károkat, így majdnem biztos, hogy a már befizetett díjból senkinek nem fizetik meg a visszajárót a nem biztosított hónapokra.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22130
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.08.04 9:57

Kedvezményes kötelező gépjármű felelősségbiztosítás: http://www.kedvezmenyesbiztositas.hu/

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22130
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.10.29 16:43

Törököt fogtak az autósok a MÁV Biztosítóval
Mivel a MÁV Biztosító vagyona nem nyújt fedezetet minden okozott kárra, a Generali úgy döntött, az egykori ügyfeleken igyekszik behajtani követeléseit. A biztosító szerint a példáját mások is követik majd, s akár több ezer olyan autós is lehet, akinek magának kell helytállnia az okozott kárért.
A teljes cikk itt.

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.10.29 17:10

Fasza. Valamiért én mindig idegenkedtem a mávtól is meg a tirtől is....mondjuk még soha nem okoztam kárt, tehát akár mindegy is lehetett volna.

De azért most rohadtul dühös lennék, hogy azért fizettem a (khm gyanúsan alacsony) díjakat, hogy most kifizethessem a kárt is.

Egyébként nem hiszem, hogy különösebben sikeres lesz a behajtás. Egyrészt ha nincs a szerződésükben olyan kitétel, hogy amennyiben a biztosító nem fizet, az ügyfél köteles helytállni, akármelyik ügyvéd megeszi őket reggelire. Másrészt valószínűleg nem hajtható be adók módjára, tehát a biztosítónak az imádkozáson és a felszólításon kívül nem tudom, van-e más eszköz a kezében, de nemigen hiszem (inkasszó, végrehajtás)

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.10.30 4:40

eszembe nem jutna, ilyen fika ceghez vinni abiztositasom... ertsd biztosito egyesulethez...

en kart nem okoztam vagy 8-9 eve, akkor is csak a faszsagom miatt egy 42e Ft-osat, ami gyakorlatilag bontobol 500Ft-bol javithato volt...

engem TIR-es zuzott le (gazdasai totalcar lett), 3evre ra kaptam manit... ugyvedet kellett bevonnom, az is penzbe kerult... a biztosito egyesuletet mint fogalmat is megszuntetnem...

ha engem zuzott volna le mavos, egyerrtelmu leszarnam honnan jon a mani... fizessen a kocsog...

ha mavos lennek, akkor meg azt mondanam, hogy akkor minek volt ez a mocskos biztosito, ha en fizetek...

hat igen :roll:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22130
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.11.02 18:25

Index: Jön a biztosítóváltási időszak

Persze az internetes alkuszokkal még könnyebb váltani. ;)

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.11.04 6:14

úgy is kell csinálni...

ey a biztosítás egy sarc... a legolcsóbbhoz viszem, de természetesen biztosítási egyesület kizárva... részemről...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

v.ivan
Kabóca
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2007.09.10 18:42
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: v.ivan » 2008.11.09 19:44

Nekem pl. a régi biztosítóm a legolcsóbb, de az is úgy, ha újrakötöm. :?
Azért ez is érdekes, hogy nem a hűséget jutalmazzák, hanem inkább csinálnak maguknak plusz adminisztrációt....

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22130
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.11.09 23:15

Ez mondjuk tényleg elég idétlen. :hulye:

Válasz küldése