BMW, Subaru, Mercedes és Pirelli filmek

Ha épp nem amerikai Fordról akarsz beszélgetni, akkor annak itt a helye

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

BMW, Subaru, Mercedes és Pirelli filmek

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.07 23:41

2001-ben a BMW USA úgy döntött, hogy nem költ egy dollárt sem a megszokott reklámokra, hanem az Internetet használja fel az éves kampányára.
A siker akkora volt, hogy 2002-ben is erre költötték a büdzséjük egy részét.

8 világhírű rendező 8 rövidfilmet rendezett, melyekben mind 1-1 BMW személyautó volt a főszereplő, és a mellékszerepekben is ismert színészek, sztárok szerepeltek.

A filmek címe a "The Hire" volt, ami gyakorlatilag "A sofőr"-re fordítható, de minden filmnek volt egy alcíme is.
A sofőrt minden esetben az azóta már sztárrá avanzsált Clive Owen játszotta.

A filmeket az interneten lehetett csak megnézni, majd a 8 film elkészülte után egy DVD-n is kiadátk azokat, amit ingyen elküdött bárhova a világban a BMW, csupán regisztrálni kellett érte!

A filmek 2005 október 21ig voltak láthatók az interneten, és több mint 100millióan nézték meg addig őket! :laza:

A kampány döbbenetes siker lett minden szempontból, és mindenki elismerését kivívták vele.

A filmek zseniálisak és példaértékűek, hogy az autós üldözéseknek milyeneknek kellene lenniük (már amelyikben van :mrgreen: ) !

Alább találhatjátok a filmeket... jó szórakozást hozzájuk!
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára StangMan 2007.08.08 0:53-kor.
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Ambush

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.07 23:43

#1 Ambush
Rendező: John Frankenheimer
Autó: BMW 740i Sport
Tartalom: A sofőrnek egy manust kell elvinnie egy repülőtérre. A manusnál egy táska van... és az út sem olyan egyszerű!!!

-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Chosen

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.07 23:59

#2 Chosen
Rendező: Ang Lee
Autó: BMW 540i
Tartalom: A sofőrnek a kiválasztottat kell egy kikötőből biztonságos helyre vinnie...

-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

The Follow

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.08 0:07

#3 The Follow
Rendező: Wong Kar Wai
Autó: BMW Z4, BMW 3-as
Tartalom: A sofőrnek egy szinésznőt kell követnie...

-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Star

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.08 0:09

#4 Star
Rendező: Guy Ritchie
Autó: BMW M5
Tartalom: A sofőrnek egy sztárt kell elfuvaroznia a megbeszélt helyre... De a sztárok esetenként kibírhatatlanok és követelőzők, így izgalmasan alakul a fuvar. A kedvencem! :klassz: Guy Ritchie zseniális :rulez:
Zene: Blur - Song 2

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StangMan 2007.08.08 6:19-kor.
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Powderkeg

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.08 0:21

#5 Powderkeg
Rendező: Alejandro González Iñárritu
Autó: BMW X5
Tartalom: A sofőrt egy háborús újságíróért küldték Kolumbiába... az útjuk nem egyszerű!
Ennek a filmnek a hangulata döbbenetes... aki ismeri Iñárritu-t, mondjuk nem lepődik meg...

-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hostage

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.08 0:30

#6 Hostage
Rendező: John Woo
Autó: BMW Z4
Tartalom: A sofőrnek egy túszhoz kell időben odaérnie, különben a túsz meghal. Az első probléma az, hogy aki tudja hol a túsz, öngyilkos lesz...

-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Ticker

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.08 0:38

#7 Ticker
Rendező: Joe Carnahan
Autó: BMW Z4
Tartalom: A sofőrnek időre kell egy futárt kell eljutattnia egy bázisra. Ha elkésnek, valaki meghal...

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/NfjOK-6c4Lk"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/NfjOK-6c4Lk" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Beat the Devil

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.08 0:47

#8 Beat the Devil
Rendező: Tony Scott
Autó: BMW Z4
Tartalom: A sofőr a "soul keresztapját" viszi megbeszélésre az ördöghöz. A nagy öreg még 50évet szeretne kérni tőle itt, a Földön...

-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.08 13:50

Pirellinek is ez a mániája: :D

The Call

Főszereplők: John Malkovich, Naomi Campbell
Rendező: Antoine Fuquoa
Megtekinthető: itt

Mission Zero

Főszereplő: Uma Thurman
Rendező: Kathryn Bigelow
Megtekinthető: itt

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.09 7:09

Hát ezek a Pirelli filmek nekem abszolúte nem jönnek be ! :nem:

Az érdekes az, hogy ugyanaz az Anonymus Content a produkciós cég, mint as BMW filmeknél, de szerintem ezek nagyon túl vannak spirázva, olyan "csináljunk sokkal nagyobb durranást mint a BMW-nél".
Mondjuk látni is, azért lett ilyen mert ki ezeknél a főszervező? Leo Burnett Italy... idióta multi reklámügynökség... igazi lúzerek... ezek már azt hiszik mindent tudnak...

Hiába Antoine Fuqua (Gyilkosok gyilkosa, Kiképzés) és Katheryn Bigelow (Strange Days :klassz: ), egyszerűen túl van spirázva, nem filmszerű, inkább olyan mint egy "vidócsipp" :mrgreen: , amit egy idióta reklámügynökség felügyelete alatt készítettek...

Értelemszerűen a BMW-s filmek is azért mások mint a filmek, mert 6-8 perc hosszba kell belesűríteni egy izgalmas és ÉRTELMES tartalmat, ezért más, de akkor is abszolúte filmszerű, annak tekinthetők.
Ezek meg látványos videóklippek...

Sajnos abszólúte nem jöttek be! Leo Burnett és Pirelli monnyon le !!! :bakker:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.09 7:38

StangMan írta:Hát ezek a Pirelli filmek nekem abszolúte nem jönnek be ! :nem:
Nekem is úgy tünt, hogy itt önkielégítés folyik :arrow: főleg az első öncéluan művészkedő. :hmm:

Este a béemvés filmeket is végignéztem.Azo között van egy-két nézhető. ;) Az elsőben tényleg jó az üldözés. (Bár meglepődtem, hogy város közepén egy tégla épületben lenne a reptér. ;) A második nem fogott meg különösebben, laposabb volt mint az első. A [/b]harmadik ezt vitte tovább és még laposabb volt. Kezdetm félni, hogy elalszom mielött végigérek a flmeken. :bored: Szerencsére a negyedik ismét felébresztett. Az ötödiknél a megbukott Benetton reklámok jutottak eszembe. Itt is arrogánsnak érzem, hogy mások nyomorát használják az überautó reklámozássára. Szvsz ez nagyon mellé ment mint reklám. :roll: A hatodik egy jó kis krimi. :klassz: A hetedik nekem idétlen, túl sebezhetetlen averda és nem illik oda a helyszínre. A nyolcadik se fogott meg igazán. Talán itt irritált a legjobban a béemvés felsöbbrendüség. Egy rendesen tuningolt Firebird sem tudja legyorsulni a széria Z4et... :nemszolok:

Subaru is készítetett ilyen kisfilmeket. Ha lesz egy kis időm, megkeresem őket. ;)

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.09 8:23

1-2 dologban azért nem értek veled egyet, mert a BMW filmeken abszolúte nem látni, hogy reklám, ami utalhat rá, hogy sokat szerepel az autó benne, de az autós üldözésekben az autónak sokat kell szerepelnie, különben nem az... ;)

Az első szerintem kurva jó.

A második már más. Ha Ang Lee-t ismered, akkor látható benne a sajátos művészi stílusa, az egész olyan, mint egy balettelőadás... az autó szinte táncol :klassz: . Szerintem ez is jó, de az első után sokkal lazább, nem olyan feszített.

A harmadik nekem is meglepetés volt, az autó alig van benne, és teljesen nyugis a stílusa.
Azért volt nekem furcsa, mert a rendező elsősorban kemény akciófilmesként ismert, de érdekes módon az érzelmek elég a szélsőségesen tudnak nála megjelenni. Ez a film is egy ilyen nyugis szélsőség (de azért a nő kap benne 1-2 fülest, amit az a pillanatnyi bevágás sejtet), ahol a sofőr komolyan elábrándozik és filozofálgat! Érdekes mindenképp... az akció és szamurájos-kardos-b.szos filmek kedvelői hagyják ki :mrgreen:

A negyedik "non-stop fun and action". Guy Ritchie hozza a stílusát! :rulez:

Az ötödik hangulata abszolút megragadott, döbbenetes és valamelyest kegyetlen szerintem... Pont úgy mint Kolumbia egy európainak. Senki, soha nincs biztonságban!
Nem reklám! Egy komoly történet!
Ha ismered a rendező bemutatkozó filmjét (Korcs szerelmek, ledöbbentő film), akkor semmin nem lepődsz meg, nem gondolod öncélúnak. Nekem ez nagyon bejön!

A hatodik igazi John Woo! A "titkok tudója" öngyilkos lesz és elindul a versenyfutás az idővel! Semmi baj nincs vele!

A hetedik is teljsen korrekt kis "akciójelent", jó légi felvételekkel! Talán ez az ami kevésbé különleges.

A nyolcadik meg a stílus maga!!!! James Brown... lehet, hgoy megosztotta az embereket, de minden szempontból egyéniség aki a zene és a stílus asztalára is letette a névjegyét. Ő James Brown... ennyi!
Gary Oldman az "ördög" szerepében MEGAAA :chachacha:. Az a faszi isten, szuperidióta és az ultimate gonosz, aki abszolút nem szokványos m=don tudja a gonoszt megtestesíteni (jó példa a Leon a profi, az Ötödik elem...).

Aki ismeri a rendezőket, az rögtön észreveszi a filmekben az egyéni stílusukat, és azt hiszem ezért zseniálisak ezek, és ezért annyira szarok a Pirelli filmek. :puke:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.09 10:56

Nekem több BMWs filmben eröltetettnek tünt a product placement. Szvsz Kolumbiának azon a részén inkább egy Landcruiserrrel vagy valami amcsi terepjáróval közlekednél mint ezzel a német terepjárónak látszó autóval. A roadsterekkel is nyüglődtem. Azok arra valók, hogy valaki élvezze a vezetést és nem személyszállításra. A színésznőhöz illett, a túszosnál határeset, a helikofferesnél és az ördögösnél nem illett igazán abba a szerepbe.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.09 14:12

Subaru rövid filmjeiből kettőt megtaláltam. :D

1. The Mission

Autó: Subaru Forester

Tartalom: három fiatalnak lábon el kell vinnie a Forestert a sivatagba valami filmfelvetételhez. A kézzel írott térképet persze az első pár percben használhatatlanná teszik...

Pár éve még a fiaimmal jót mulattunk rajta. :)


Válasz küldése