Hírek

Ha épp nem amerikai Fordról akarsz beszélgetni, akkor annak itt a helye

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hírek

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.02.05 14:13

Végveszélyben a Chrysler?

Chrysler egyik legnagyobb beszállítója, a Plastech csődöt jelentett, és leállította a szállítást az amerikai gyártó üzemeibe.

Egyelőre négy üzemet kényszerült azonnal leállítani a Chrysler vezetősége, de könnyen lehet, hogy a maradék tízben is kénytelenek lesznek beszüntetni a termelést, ha kulcsfontosságú beszállítójuk továbbra sem szállít. A Plastech nemcsak a Chryslernek szállít alkatrészeket, hanem a Fordnak, a GM-nek és a Toyotának is, de a legkisebb detroiti gyártó a legfontosabb üzletfele. Több mint 500 különféle alkatrészt, ajtópaneleket, motorháztetőket és egyéb préselt karosszéria-elemeket gyártanak a Chrysler számára.

Egyes elemzők szerint még az is elképzelhető, hogy a Plastech az amúgy is anyagi problémákkal küzdő Chryslert is csődhelyzetbe viheti, mivel az alkatrészek gyártásának áthelyezése akár hónapokba, vagy akár évekbe is beletelhet. A Chrysler most azt próbálja elérni a cégbíróságon, hogy átvehesse az ellenőrzést a Plastech gyáraiban, és folytathassa az alkatrészek előállítását, ameddig saját helyzete nem stabilizálódik, de kicsi a valószínűsége, hogy ez a próbálkozása sikerrel jár.
Forrás: Totalcar

:nemtom:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.02.05 14:16

A Subarunál készülhet az új Toyota Celica

Már tavaly novemberben kiderült, hogy a Toyota új, megfizethető sportkocsit szeretne bemutatni a közeljövőben. A legújabb japán sajtóhírek szerint azonban nem valamelyik saját modelljükre építik a Celica utódját, hanem a Subaru segítségével, az Impreza padlólemezére építik az új típust.

Kép

Állítólag két modellváltozaton dolgoznak: az egyszerűbbik, GT néven emlegetett kivitel hátsókerék-hajtású lesz, akárcsak a legendás Corolla AE86-os, míg a drágábbik AWD GT-Four összkerékhajtással, és az Impreza STi bő 300 lóerős turbómotorjával készül a Subaru egyik gyárában. A típus várhatóan egyféle, ferde hátú karosszériával készül majd, és biztosan nem lesz négy- vagy ötajtós megfelelője, mivel sem a Toyota, sem a Subaru nem szeretne házon belüli konkurenciát az Imprezának.

A kész műszaki alapoknak köszönhetően a fejlesztés viszonylag gyorsan folyhat, állítólag már 2009 őszén, a Tokiói Motor Show-n láthatjuk az új Toyota sportkocsit, ha máshogy nem is, tanulmányautóként biztosan.
Forrás: Totalcar

Most már tényleg minden márka elveszti az egyéniségét... :(

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.05 14:17

TomiTomi írta:Egyes elemzők szerint még az is elképzelhető, hogy a Plastech az amúgy is anyagi problémákkal küzdő Chryslert is csődhelyzetbe viheti...
Bazzz, ez durva :roll:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.05 14:22

TomiTomi írta:Állítólag két modellváltozaton dolgoznak: az egyszerűbbik, GT néven emlegetett kivitel hátsókerék-hajtású lesz, akárcsak a legendás Corolla AE86-os, míg a drágábbik AWD GT-Four összkerékhajtással, és az Impreza STi bő 300 lóerős turbómotorjával készül a Subaru egyik gyárában...
Hát ez szar... és nem azér mer Subaru az alap, hanem azér mer a Celica GT-fourok indig egyedi és kúva jó kis autók voltak, így megint egy egyéniséggel kevesebb, lesz helyette egy álruhás Impreza... :?:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.02.05 14:41

Szerintem nem olyan rossz, mivel az új 5 ajtós gép valami szörny szülött (mint a régi Daewoo Lanos), hát legalább valami jó is készül Sub-éknál...

http://totalcar.hu/tesztek/impr08bem/
Cikkben első kép... :evil:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.05 14:52

hát, ritka csótány... :puke:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.02.05 14:56

Az a baj veled Lömi, hogy nagyon hozzászoktál a dzsiemes léptékhez, ahol karakterre való tekintet nélkül össze-vissza cimkézik az autókat. (Gondolom a Pontiac Lemans-nak cimkézett Astrát is jó ötletnek tartod...)

A Subaru egy karakteres gyártó. Ez kevésbé a megjelenésében, mint inkább a technikai megoldásokban jelenik meg. Boxer motor, szimmetrikus négykerékhajtás, 4WD és turbo. Ez eddig egyértelmű hovatartozást jelzett. Tök idétlennek tartom, hogy Toyotaként árulnak egy Subarut. :evil:

Amúgy a Toyota dizájnja sem feltétlenül világrengető. Nekem pl az aktuális Legacy/Outback ezerszer jobban tetszik az Avensisnél. Egy sportkocsinál még a Subaru tervezők/felelősök is jobban elengedhetik magukat. Erre az SVX is jó példa volt.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.05 15:01

Tomi, szerintem itt ez nem kérdés... innováció minőség, akármi...
Lömi azt mondta ronda... én azt mondtam csótánygörény...

lehet hogy jó, de ilyen ratyi autóm az életben nem lesz...

Az STi a kiegészítőkkel jó, ez így iszonyat... és az a 14mp-s gyorsulás... nem is merném publikálni... :oops:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.02.05 15:08

Ha jól sejtem, már nem Toyotának álcázott Subaruról beszélsz...

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.05 15:11

Lömi sem...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.02.05 15:13

Akkor ketten eletrelitek a szót az eredeti problémáról. Mér nem teszi a Toyota egy Auris padlólemezre a Celicaját? :evil:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.05 15:21

Tomi, tényleg nem óvasol... nézd meg légyszi a második hozzászóláésomat... tényleg hadd ne idézzem magamat... :bored:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22131
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.02.05 15:33

StangMan írta:Tomi, tényleg nem óvasol... nézd meg légyszi a második hozzászóláésomat... tényleg hadd ne idézzem magamat... :bored:
De Te sem olvasol, mert Lömi szerint zseniális a Subaru Celica. Éppen utánad írta. ;)

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.02.05 16:03

jó, Subaru Celica szar, Impreza szar... ennyi... :twisted:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.02.05 16:04

Azt írtam: sokkal jobb ez a Toyota név alatt futó Subaru, mint a subaru név alatt futó Daewoo 105 éve lejárt forma... :twisted:

Inkább ne csináljon a Subaru tervezést szerintem, ha ilyet tud... Amúgy ha jól meélkszem, pont Te mesélted, hogy a Subaru fórumokon is mindenki ki van akadva...

A te Legacy/Outback formád jól eltalált forma volt :D (nekem tetszik, de eztel is mondom mindig, ha azzal jössz! ), erősen németes külső (bár ettől kiakadsz :P ), ráadásul ritka jól felszerelt is... Ha őszintén ránézel az új Imprezára ez egy formai visszalépés és akkor nem is voltam durva...

Válasz küldése