2015ös Mustang és ráncfelvarrások

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2013.06.13 13:24

Lehet a formán vitatkozni, én is megtettem már többször, azonban, tényleg arra kell menni, amerre a piac halad, különben megint lehet folyamodni állami kölcsönért. Szóval, üzletileg érthető a Ford útja. Nekünk meg, ha nem tetszik az új bőven lesz lehetőségünk használt S197-et venni. Akár olyat is, amit Chris feltett a keres-kínál rovatba.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.06.13 13:41

John Deere írta:Igen, csak én nem azért, mert annyival kevesebbet eszik. Mist kimondom, legyünk őszinték, a V6 szinte semmivel se eszik kevesebbet, mint a V8.
Ma, ha tehetném, V8-at vennék zokszó nélkül. A mostani Mustangom elhamarkodott lépés volt, ha úgy nézzük, miután rájöttem legbelül, hogy nem sokkal több a fenntartása a V8-nak sem.
Miután motor cserélni még nincs kedvem, nincs szívem már eladni a köcsögöt, pedig sokat agyaltam rajta. Így hát amellett, hogy V6-om van, igyekszem a V8 mellett kardoskodni legbelül. :lecileci:
Szerk.: Ez a pontos fogalma a kétszínűségnek? :monokli:

Ok, ez a mai tapasztalatod. De a kérdés az, hogy megvetted volna-e, ha csak V8as motorral lehetett volna kapni...

Európai autó felől közelítve a 3,7/4,0-les motorok is már óriásiak.

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2013.06.13 16:15

TomiTomi írta: Ok, ez a mai tapasztalatod. De a kérdés az, hogy megvetted volna-e, ha csak V8as motorral lehetett volna kapni...

Európai autó felől közelítve a 3,7/4,0-les motorok is már óriásiak.
Véleményem szerint, ha nem lett volna sokkal drágább (amennyiért én megboltoltam a Mustangot, 80%, hogy találtam volna akkor V8-ast is), talán meg. De ez csak az én esetem. Átlagemberként persze esélytelen lenne egy V8-as Mustangnak konkurenciát állítania mondjuk egy hasonló árkategóriájú off-al (BMW, Audi túl prémium, japánok talán vagy nem tudom mi lenne az) szemben. Nem jártam teljesen körbe a Mustangok témáját vásárlás előtt, ugyanis azt hittem, sokkal nagyobb differencia van a 2 motor között.
Magyarul ha előtte jól körbejártam volna a dolgokat, lehet stop-ot mondtam volna, és hasznaltauto.hu-ra megyek egy V8-ast keresni. De nem így tettem, beleugrottam a V6-ba, szeretem is, meg minden, és tudom, hogy így visszás a V8 mellett csapkodni az asztalt, de mivel nem tudom, hogy mikor lesz lehetőségem még egyszer Mustangot venni, nem pocsékolnám el ezt sem.

Az ár EU-ban inkább érdekes tényező lesz, mivel a Mustang újdonságként üthet egy réteg-piacon, és ha a nagy eladásokhoz az kell, hogy sok ember csak kis motorral meri megvenni, hát, akkor legyen. Kb. ennyi.

Hmm....lehet csak sokat olvastam a V8-as fórumot is? :monokli:

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2013.06.16 12:05

A lenyeg, hogy mindenki talal az uj generaciobl kedvere, lehetosegeihez valot

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.06.21 19:15

Úgy néz ki, hogy nem Cobra lesz az új topmodell, hanem GT350. (Gondolom ez is jelzi, hogy nem lesz olyan erős mint a GT500.) És ezenkívül ígérnek Mach1est is. ;)

Kép

http://mustangsdaily.com/blog/2013/06/1 ... g-as-well/



Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2013.07.08 7:41

Szokni kell. Annyira nem is lett rossz, de azért nem olyan karakteres mint az elődje. Viszont, a képeket látva, már értelmet nyer az a design ív, ahogy 2010 óta csiszolgatták az elejét. Legalább az arányai jók.

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2013.07.08 7:46

Ránéztem az asztalomon lévő 1:18-as 2010-es Roush modellre és összehasonlítottam a kettőt. A szokni kell-t nem jól sikerültre módosítom. Értem, hogy mi volt a tervezők szándéka, bővíteni az autó piacát egy modern, kevésbé radikális formával, de így egy BMW6-Aston Martin - Mondeo - Laguna GT szerű valami lett. Persze, lehet, hogy így is sikeres lesz, vagy pont ezért lesz az. Legalább majd könnyebb lesz a döntés, hogy egy 2015- Mustang, vagy egy S197 legyen a következő a garázsban.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.07.08 10:40

Azért nem vennék rá mérget, hogy Kiss Dávid a Fordnál dolgozik... ;)

Első képen látszik, hogy mikből kiindulva próbálta megrajzolni az új Mustangot. A 2. kép szerintem simán lenyúlta a rajzát, kereket cserélt és hegyet rakott mögé.

Amúgy nekem ezzel az orral nagyon Mondeo (Fusion) kupé.

Avatar
medbali
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2009.03.31 18:51

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: medbali » 2013.07.08 11:53

:puke: :puke: Ha ilyen jellegtelen fos lesz az új Mustang akkor vége a legendának és eltűnik a süllyesztőben mert a kutya sem fogja venni sehol a világon. A GM meg kaszálni fog még jobban a Camaroval és végérvényesen el fog dőlni a Mustang-Camaro párbaj.
- 1972 Chevy Nova 6.0

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.07.08 12:46

Biztos vagy abban, hogy ez a Camaro lemossa a Stanget? Láthatólag a Chevy is modernizál, hogy ne maradjon le a Fordtól. ;)

Avatar
medbali
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2009.03.31 18:51

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: medbali » 2013.07.08 13:38

TomiTomi írta:Biztos vagy abban, hogy ez a Camaro lemossa a Stanget? Láthatólag a Chevy is modernizál, hogy ne maradjon le a Fordtól. ;)
A Camaro is gagyibb lesz de még így is azt választanám mint ezt a borzalmas Mondeo utánzatot. Őszintén remélem hogy valamelyik gyártó kihasználja majd a lehetőséget ha a két ősellenség elbukik (ezekkel a formákkal végük az tuti) és előrukkol valami retrós formával hogy továbbvigye az izomautók szellemét.
- 1972 Chevy Nova 6.0

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2013.07.08 13:55

(Ugye a fenti képről tudod, hogy valami Photoshop guru képe és nem Fordtól jön?)

Amúgy a 3. cég ugye a Fiat kezében van. És az új Jeep Cherokeen megnézheted, hogy mit tart a retróról. Szvsz a retró egyelőre leáldozott.

Avatar
medbali
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2009.03.31 18:51

Re: Milyen lesz az új Mustang generáció?

Hozzászólás Szerző: medbali » 2013.07.08 14:58

TomiTomi írta:(Ugye a fenti képről tudod, hogy valami Photoshop guru képe és nem Fordtól jön?)

Amúgy a 3. cég ugye a Fiat kezében van. És az új Jeep Cherokeen megnézheted, hogy mit tart a retróról. Szvsz a retró egyelőre leáldozott.
Tudom hogy photoshop, és igencsak kíváncsi vagyok mennyire lehet messze a valóságtól. Emlékeim szerint felmerültek ilyen mondeos/újcapris formák többször is hivatalos autós oldalakon a neten talán nem véletlenül.
Na majd látjuk...
Nem feltétlenül Chrysler, de talán a GM vagy a Ford feléleszthetné a megszüntetett márkái egyikét.
- 1972 Chevy Nova 6.0

Válasz küldése