Komárom 2016

Rendszeres összejövetelek, alkalmi találkozók itthon és külföldön

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2015.11.19 10:52

Tegnap egy érdekes találkozóra hívtak: mi változzon, hogy ismét több amerikai autós jöjjön Komáromba?

Sajna a megbeszélés előtt nem sokkal szóltak, így azok maradtak részünkről, amik a fejemben voltak, nem tudtam veletek egyeztetni.


A megbeszélést a komáromi tali új szervezője (tulajdonosa?), Fitos Laci kérte, aki Békési Robitól átvette pár éve.

A megbeszélésen rajta kívül ott volt még két srác, akik szervezők (Hözsö és egy valamilyen Tamás), Robi neje és lánya, Buick Bandi a Buick klub, Kis Gyuri az ACCH és én a Ford Cruising képviseletében. Cadillac Klub vezetőjét is hívták, de Géza nem ért rá.

Felmerült témák:
- jegyárak
- biztonság
- műsor
- klubok, fórumok támogassák a rendezvényt


1. Jegyárak

Probléma: sérelmezik azok az amerikai autósok a belépő jegy árát, akik csak szombatra mennek le és esetleg egyedül

Eddig ugye egységesen mindenki 8000 Ft-ot fizetett autónként két főig, függetlenül attól, hogy voltak-e ketten a kocsiban, illetve hány napot tölte lent

Megoldási javaslat: Amerikai autó sofőrrel fizessen 2000 Ft belépőt és minden utas látogatójegyet. (hétfőtől péntekig 8000 Ft, szombattól 4000 Ft.) Így arra számítunk, hogy több amerikai autó lesz, nem éri meg összeülni egy kocsiba a belépő miatt.

Még utána számolnak, hogy így kijönnek-e, illetve nekünk kell a tagjainkat szondáztatni, hogy mit szólnak hozzá.


2. Biztonság

Probléma: sok amerikai autós látogatót elbizonytalanít a balesetek lehetősége, ami pár őrült látogató okoz

Megoldási javaslatok:
- járőröző rendőrök lesznek az erőd területén (ez már így volt 2015ben is)
- az erőd területén csak lépésben szabad kocsival közlekedni. Aki ezt nem tartja be, azt ki kell zárni a rendezvényről. Cserében a gumiégető terület 0-24 órában legyen használható.
- amelyik látogató nagyon nem tartja be az együttélés szabályait, az is zárják ki. pl nem WCben wc-zik.


3. Műsorok
- felmerült, hogy az amerikai autósoknak nem igazán kellenek drága előadók, nem lehetne-e nélkülük kedvezőbbé tenni a rendezvény belépőt

Azt a tájékoztatást kaptuk, hogy az erőd kibérlése, a biztonsági szolgálatok, beléptetés már önmagában akkora költség, hogy 800 amerikai autós látogatónál meg kellene duplázni a jegyek árát... Így a rendezők előre menekülnek és fizető látogatókat csalogatnak a rendezvényre, ehhez kellenek a húzó nevek. (Lehet, hogy idén Tankcsapda lesz szombaton...)


4. Klubok, fórumok támogassák a rendezvényt
- egyik kérés, hogy tagjaik körében népszerűsítsék - ez szerintünk eddig is megvolt, bár biztos keveredtek negatív hangok is bele. Azt gondoljuk, hogy a fenti ötletekkel javítunk a rendezvény imidzsén.
- Kis Gyuri (ACCH) régi sérelmekre hivatkozva, elzárkózott szorosabb együttműködéstől
- Buick Bandi (Buick Klub) nagyon lelkesen támogatja a rendezvényt. (Már ezt a megbeszélésre is ő hívta meg a klubokat, fórumokat.)
- én a Ford Cruising nevében azért visszafogottabb voltam. De nagyon értékeltem a tegnapi megbeszélést és úgy gondolom, hogy az új belépőjegy struktúrával, nagyobb biztonsággal nyugodtabb szívvel hirdetem a rendezvényt nálunk, sokkal jobban el tudom képzelni, hogy csoportosan elmenjünk. Ezenkívül felajánlottam, hogy német nyelvterületen segítek hirdetni a rendezvényt.


A megbeszélés fél 3tól 6ig tartott és egy két apróbb ACCH-örökösök pengeváltástól eltekintve nagyon kellemes, konstruktív hangulatban folyt.

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2015.11.19 17:08

Szuper,örülök! Klassz, hogy képviselted a fórumot!

Avatar
Silver Ghia
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1353
Csatlakozott: 2008.08.15 8:36
Tartózkodási hely: Piliscsaba

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: Silver Ghia » 2015.11.19 19:55

:klassz:
Valamit már előre érezhettem, mert a jövő évi szabadságomat augusztus elejére ütemeztem! :sallala:

Avatar
Jetbird
Úrvezető
Hozzászólások: 478
Csatlakozott: 2014.04.08 19:41
Tartózkodási hely: Nógrád megye

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: Jetbird » 2015.11.21 10:56

Orulok, hogy ilyen a hozzallas, es meghallgatasra talaltattatok. Ugyes vagy Tomi, hogy kepviselted a klubot! :-)

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2015.11.21 19:16

Időközben eldőlt, hogy melyik hétvégén lesz:
Hözsö a V8on írta: A 2016-os NAAF Komáromi Amerikai Autós Fesztivál hivatalos időpontja 2016 augusztus 4-7. !!!

A megbeszélésen még egy héttel későbbről volt szó, de akkor megint egybe esett volna Los Angyenessel. Szal alakulnak a dolgok. :klassz:

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2015.12.02 8:22

Az jó lenne, így legalább nem esik egybe a születésnapommal és tudok menni

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2015.12.02 9:42

Tegnap megint voltam egy megbeszélésen. Volt egy kis elbizonytalanodás belépőügyben, de végül úgy néz ki, hogy amerikai autósoknak kedvezőbb lesz mint az elmúlt években. :klassz: Ezenkívül megismerkedtem marketing felelőseivel, őket fogom segíteni, hogy német nyelvterületen hol és hogyan hirdessék a rendezvényt.

Avatar
HDave
Úrvezető
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.02.10 23:10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: HDave » 2015.12.02 20:28

Nem vagyok régi tag. Sőt régi amerikai autó tulajdonos sem. És ennek fejében idén voltam először Komáromban is.

Nagyon jó ötletnek tartom, hogy a különböző klubok vezetőit összehívták. Ez az első lépés a probléma megoldása felé.
Örülök annak is, hogy TomiTomi képviselt minket.

1. A jegy árak újragondolása nem rossz ötlet. De szerintem nem a legfontosabb. A biztonságot sokkal fontosabbnak tartom. Mindig eszembe jut a kb. velem egy idős "kölyök", aki egy Hummer H2-vel volt ott. És a 3 nap alatt egyszer sem láttam se gyalog, se józanul.
Illetve az sem volt túl biztató, amikor megkértek minket hogy a sátrunkat tegyük arrébb, mert pont olyan helyen vagyunk, ahol a kanyarodó autó elüthet minket. A biztonság esetleges hiánya teljesen érthető visszatartó ok, hogy bizonyos tulajdonosok ne jöjjenek el. Hiszen vannak akiknek hosszú évek kemény munkájának a gyümölcse az autója, én sem kockáztatnám szívesen, hogy valami részeg vagy esetleg nem törődöm figura lezúzza a vasat.

2. Amit még át lehetne gondolni, azok az erődön belüli szolgáltatások. Gondolok itt a különböző standokra akik étel, italt árulnak. Szerintem kimondottan drágák voltak. És egyhangú a kínálat. Főleg, hogy a reggeli órákban 1 helyen lehetett kávét venni...

3. Amit nagyon hiányoltam, és erre viszont nekem sincs ötletem, hogy hogyan lenne megoldható, az az, hogy nem éreztem azt, hogy ez az egész "nekem" szólna. Nekem, amerikai autó tulajdonosnak. Szerintem sokaknak ez lehet a hiányuk az egész rendezvénnyel kapcsolatban.

4. Műsorok és "drága" fellépők. Ne felejtsük el, hogy vannak nem amerikai autóval érkezők is. Őket valamivel meg kell fogni (azon felül hogy az autók miatt jönnek), hiszen ők is bevételi forrást jelentenek. Szóval egy Tankcsapda biztosan remek húzó név lenne.

Ezek jutottak eszembe hirtelen, a teljesség igénye nélkül. Ezt úgy olvassa bárki is, hogy újoncnak számítok/érzem magam a csapatban. Másoknak biztosan jobb rálátása van a dolgokra.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2015.12.03 10:59

Kösz a részletes a hozzászólást. A biztonságon dolgoznak, a vendéglőkre rákérdezek a következő megbeszélésen (dec. 15-én lesz)

Viszont a mi nagyon izgatna, hogy mivel lehetne a 3. pont alatt leírt érzéseden javítani, azaz, hogy jobban magadénak érezd a rendezvényt.

Avatar
pfantom
Úrvezető
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2014.08.12 16:17

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: pfantom » 2015.12.09 19:13

Én egy köpésre lakom de mégsem mentem el és nem a jegyárak miatt.
:vigyor: V8 on pont ment a vita a rendezvény napján. Hát akkor csak látszik kinek volt igaza a vitában.
Mindenki igényének nem lehet megfelelni.Kinek a pap kinek a p.. :aaaaaa: Igen már megint " V8 :vezet: :burnrubber: " 6-4 :rohog:
Igénytelen az egész, ebbe már belese megyek.
Érdekes,hogy a pénzre hivatkoznak,hogy azért ennyi,mert akkor nem tudnák kifizetni a résztvevőket,előadókat.
Hát én ezekért az előadókért egy lyukas krajcárt nem adtam volna.
Látnivaló még lehet ,hogy volna de nem hiszem,hogy olyan mint egy Bimmer fest.Nem mint ha a Bmw talik itt M. honban jobbak lennének.
Programokon és előadókon kéne változtatni,főleg az előadókon. Ezt az amerikai retró stílust hagyni a fenébe.
Vagy mondjuk péntek este mehet ez az amerikai stílusú zene de szombaton már más műfaj szóljon. Akár valamelyik magyar Dj.
A két nap megmutatja mikkel a népnek.

Tomi egy biztosítékot kérek az emotikonok közé :!: Biztos kivertem megint egykét embernél. Bocsi ha valakinek fájdalmat okoztam.

Drukkolok neked Tomi :klassz: Remélem tényleg lesz valami normális dolog az egészből. :flag:


Jaj meg a szabályzat,hát szerintem azért az is gáz volt.

Avatar
M.Tomi
Úrvezető
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2015.03.14 18:44

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: M.Tomi » 2015.12.11 0:31

Én 10 éve voltam elöször és már akkor is szerettem volna belülről nézni..
A 2015-öst, végre sikerült is, jó társaságban...
Valóban nincs nagy külömbség us autósként,mint vendégként, ha egy napra megyek.
A vonulás az igazi show..
Mondjuk ezzel volt gond.
A napi jegy lehetősége, lehet az igazi áttörés.
..mellesleg a Sziget Fesztivállal és a Losangyenenessel is egy időben volt..
Szerény véleményem szerint a Gyenesi ingyenes találkozó, pont a N.A.A.F.
magas árazása miatt van pont akkor...
..gondolom jövőre is Pont akkor lesz...

Avatar
pfantom
Úrvezető
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2014.08.12 16:17

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: pfantom » 2015.12.11 7:44

Az a baj,hogy akik kiállítanak vagy valami részvételük van, azok is műszájból mennek el.
Leírják az egész rendezvényt.Csak lestem,hogy mennyire leszólják az egész találkozót.
Látogatókat is.
Ha csak ennyi lesz,hogy lesz napijegy nem sokat érnek el vele.
Ha valami jó arra nem sajnálja az ember a pénzt és az időt .
Találkozni és kúrozolni máshol is lehet és nem kel elviselni a sok lüke tapogató bámészkodót.
Beszélgetni érdemes elmenni, ha másért nem is.
Csak hát ettől nem lesz nagyobb húzó ereje a rendezvénynek.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2015.12.12 17:17

@pfantom: Idén más előadók lesznek, nem Fenyő. Most sokkal rockosabb lesz a program. Költségek: szerintem érdeklődjél, hogy mibe kerülne egy hétre kibérelni az erődöt és akkor van miből kiindulni...

Emotikon: hozz egyet és beteszem a gyűjteményünkbe.

Avatar
pfantom
Úrvezető
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2014.08.12 16:17

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: pfantom » 2015.12.12 19:22

TomiTomi írta:@pfantom: Idén más előadók lesznek, nem Fenyő. Most sokkal rockosabb lesz a program. Költségek: szerintem érdeklődjél, hogy mibe kerülne egy hétre kibérelni az erődöt és akkor van miből kiindulni...

Emotikon: hozz egyet és beteszem a gyűjteményünkbe.
http://hu.123rf.com/clipartok-vektorokt/sokk.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://se.123rf.com/search.php?word=s%C ... p=37764215" onclick="window.open(this.href);return false;

Azt gondoltam ez egyszerűbb. Hát ha itt találsz olyasmit és tudsz is kezdeni vele valamit. :taps:

Én elhiszem,hogy nem olcsó a bérlés!De!!!!
Az volt a kérdés,hogy mit csináljanak ,hogy többen legyenek.Én nem a belépő árán voltam kiakadva,hanem a programokon.
Ilyen programokkal tőlem aztán ingyen is csinálhatják.Azért az 1 óráért,hogy megnézzem az autókat, azért már sok a belépő ára.
És mi van azokkal akik gyerekekkel mennek?
Nem egyszerű az biztos. Kíváncsi leszek mi változik.
Mindenesetre örülök,hogy felmerült ez a kérdés.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Komárom 2016

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2015.12.13 13:35

Biztosíték: nekünk emotikon/smiley kéne. A képeid óriásiak.

Komárom 2016: én is kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a következő. Az előző kettőre már én sem mentem el...

Válasz küldése