Keresek valakit, aki segít...

Autót vagy alkatrészt keresők - kínálók területe

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Jona's garage
Úrvezető
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2008.11.04 7:14
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

Keresek valakit, aki segít...

Hozzászólás Szerző: Jona's garage » 2014.10.07 12:05

Helló! Van egy '68as 302es full felújított motor. A hengerfej tömítések Mogyoródon lettek csináltatva. Az összeszerelést otthon végeztem, könyv alapján. Egyszerű motor, nem sok mindent lehet rajta elrontani. Ez már pár éves projekt, mind az autó, mind a motor tekintetében, de csak idén jutottam el addig, hogy indítás, bejáratás, próbakör.... Csak hogy súlyos probléma adódott. Az, hogy indítást követően a víz nagyon gyorsan, nagy mennyiségben bele megy a motorba. Próba üzemmód van; csak a garázsban volt beindítva. Ekkor vált láthatóvá, inkább nagyobb fordulaton, a fehéres színű kartergáz a szelepfedél csöveken. Azonnal leállítást igényelt. Először a vízpumpa és vez ház lett szétszedve, majd újra tömítve. A probléma nem szünt meg. A szívósor levétele, újratömítése következett, de a probléma nem szünt meg. Mértem kompressziót, 9,7 +/-0,1 értékek mellett gondolom a hengerfej tömítés rendben. A mai napi próbálgatás során nagy fordulaton kinyomta a motor tartó bak alatti fagydugót, és az összes víz kimet. Röviden ennyi, ennek a megoldásához keresek valakit, aki esetleg járt már hasonlón, vagy szerelőt akit érdemes lenne megkersnem, és látott már ilyen mocit. Nagyon kéne a segítség, mert az autó még 1 métert nem mozdult de már vagy 8 olajcserét csináltam rajta ezvégett, és még mindig csak rossszabbodik a helyzet. Köszi előre is.

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Re: Keresek valakit, aki segít...

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2016.03.16 17:00

gyors vagyok mint a villám...... Véletlenül a hengerfej tömítések nem zárják el a vízkört? (csak ötlet) Ha megoldódott, leírhatnád, hogy mi volt a megoldás... (Persze olvasgathatnák én is)

Avatar
Silver Ghia
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1353
Csatlakozott: 2008.08.15 8:36
Tartózkodási hely: Piliscsaba

Re: Keresek valakit, aki segít...

Hozzászólás Szerző: Silver Ghia » 2016.03.16 17:20

Hengerfej tömítés szerintem.
Minta alapján csinálták?
Gondolom ha felújították, akkor azt is megnézték hogy nincs-e
átszakadva valahol a víztér.

Válasz küldése