Ha keresel valamit...

Autót vagy alkatrészt keresők - kínálók területe

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2009.07.15 6:17

hát ez nehéz méret.... /40 nemhiszem hogy lesz 15ösben...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.07.15 6:57

V8 fórumon jegenye vagy Antara foglalkozik gumikkal. Hátha...

Jona's garage
Úrvezető
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2008.11.04 7:14
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

Hozzászólás Szerző: Jona's garage » 2009.07.15 17:57

Addig is kösz.
Ha már itt tartunk, 215-225 peres gumi is érdekelne, 15-ös, ha van valami jó ajánlat.

Avatar
nagyd
Kabóca
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009.07.17 18:23

behozatal

Hozzászólás Szerző: nagyd » 2009.07.17 22:58

üdv mindenkinek. új vagyok itt köztetek, szóval bocs ha rossz helyre írtam, nem tudtam hogy hova írjam. Ha szeretnék behozni amerikából egy új mustangot akkor a kb egy 5 millás autóra mennyi plusz költség jön még rá mire az udvaromba legyen?
Továbbá az lenne a kérdésem ha hozatnák be ford mustanghoz alkatrészeket, komplett optikai tuning csomagot plusz felniket, gumikat, és egyéb alkatrészeket, akkor arra kell vámot fizetni vagy csak megrendelem kihozzák x összegér és kész? előre is köszi a segítséget

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.07.18 8:24

hivatalosan vám+regadó+áfa van. Meg át kell alakíttatnod, hogy megfeleljen az EU szabványoknak.

Pontos értékeket nemtom, de nagyságrendileg 10% a vám (fél millió), a regadó több mint 3 millió és ezt fejelik meg áfával. Tehát minimum 8,5 *1,25=10,625. Ehhez jön átírás, átépítés. :(

Avatar
nagyd
Kabóca
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009.07.17 18:23

Hozzászólás Szerző: nagyd » 2009.07.18 9:28

Hát az szép, komolyan mondom nem hiszem el, nehogy az ember vegyen magának valami extra dolgot, csak adózzon róla töménytelen mennyiségbe.

Nézegettem interneten vannak már olyan mustangok amik már benn vannak Magyarországon és 5.5 millióba van benne, de abba már benne van minden költség, kivéve az átalakítás. Az amúgy mit takar , az átalakítás? gondolom a lámpák és azon kívül...? Az alkatrészekre akkor gondolom ezeket nem kell?! Vannak cégek akik hoznak be Amerikából, melyiket ismeritek amelyik megbízható?

Avatar
Chopper
Úrvezető
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2009.04.20 15:19
Tartózkodási hely: Bátaszék

Hozzászólás Szerző: Chopper » 2009.07.18 11:04

Üdv nagyd, remélem tudod ki vagyok. ;) akire gondolsz, annak az öccse... :monokli:

Találtam neked egy cikket az Origo.hu-ról...
Origo.hu írta:A tengerentúli autók behozatala a gyakorlatban türelmet és körültekintést igényel. Forgalomba helyezéskor nehéz perceket okozhat az európai szabvány. Amerika útjain részt vehetünk a forgalomban szimmetrikus lámpákkal és piros indexbúrával is, de az európai szabvány is megfelel ott. Fordítva azonban ez nem érvényes, ezért az alkatrészekben - különösen a lámpákban és a szélvédőkben - benne kell lennie az európai szabványnak megfelelő jelzéseknek, mert másképp előfordulhat, hogy soha nem tudjuk Európában forgalomba helyezni az autót. Az amerikai típusokból azokat érdemes választani, amiket Európában is értékesítenek, de az európai és japán típusok esetén is fontos odafigyelni a vásárláskor. Ha már megnézzük az autót, érdemes megszagolni is, egy árvizes autó ugyanis jó vételnek tűnhet, de soha többé nem lehet belőle teljes értékű közlekedési eszközt varázsolni.

A lámpákon kívül az eltérő környezetvédelmi és biztonsági normák is sok fejtörést okozhatnak. Ugyan mindkettő szigorúbb az európainál, mégsem fogadják el azokat Magyarországon. Ezért európai típusbizonyítvány, illetve megfelelőségi nyilatkozat nélkül nem is érdemes megpróbálni a forgalomba helyezési eljárást, ezeket a dokumentumokat pedig nem lehet beszerezni a hazai márkakereskedőktől.

Később azonban örömmel látja az autót a márkaszervizek nagy része. Feltéve, hogy nem a garancia ügyében keressük meg őket. A jótállásra vonatkozó szabályok ugyan márkánként változnak, de az ingyenes javítás oka csak a presztízs, a márka jó hírének megőrzése lehet, semmilyen jogszabály nem kötelezi őket erre.

A jótállást ugyanis a kereskedő vállalja, ilyen esetben a magyarországi márkakereskedő csak azért vonható felelősségre, amit ő vállalt, vagy javított meg - mondta az [origo] kérdésére Kathi Attila, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség szóvívője.

Van még egy lényeges különbség a két kontinensen forgalmazott autók között: Amerikában nem spórolnak úgy az extrákkal, mint például Németországban. A tengerentúlon gyakorlatilag nem lehet eladni olyan autót, amelyiknél nincs végigpipálva az extrafelszerelések listája. Magyarországon még egy zárható kesztyűtartó is komoly összegekbe kerülhet, sőt nálunk gyakorlatilag felárat kell fizetni a metálfényezésért még akkor is, ha az autó nem rendelhető alapszínben. Ez a helyzet szintén a fogyasztói érdekérvényesítés gyengeségét mutatja, és addig nem is fog megváltozni, amíg a vásárlók hajlandóak beletörődni, hogy a csomagtérvilágítás Magyarországon extrafelszerelésnek számít.

[origo]
Talán még kérdezd meg az egyik fórumtársunkat itt. r.chris
Ő amerikából hozta be a Mustangot, nem tudom pontosan hogy átalakítás volt-e, de fizetni adókból fizethetett rendesen... :roll:
Sőt akár meg is veheted r.chris gépét... szerintem ilyen autót szeretnél...

Hallottam mentél a Stanggel, ha beszélni szeretnél róla akkor azt ITT megteheted. :)
[url=http://www.ford-cruising.hu/gallery/thumbnails.php?album=46]'95 Ford Mustang 3.8 (kunokb)[/url]

Avatar
nagyd
Kabóca
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009.07.17 18:23

Hozzászólás Szerző: nagyd » 2009.07.18 12:00

Hali kicsi öcsi, naná hogy tudom ki vagy. Hát kellene egy lista a pontos átalakításokról, hogy miket kell megcsinálni. R.chris gépe nekem túlságosan is drága. Én pl úgy képzeltem el, hogy venni egy:

ilyet vagy ilyet.

Amelyik meglenne megcsinálni rajta az átalakításokat amiket muszáj a lámpák miatt, átfesteni az egészet feketére, rendelni Amerikából Cervini tuning cég által gyártott Eleanor Body Kit csomagot, hozzá 20" alufelniket, meg egyéb kiegészítőket, hogy így nézzen ki.Elég lenne a V6-os motorral is. A tuning így maximum 8-9 ezer dollár lenne és van egy brutál kinézető autód. Így végösszegre kb: 7.5 millió-ba állna meg az autó szerintem. Na és akkor ha valamit rosszul mondtam vagy rossz az elképzelés, kérem javítsatok ki.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.07.18 16:15

Forgalombahelyezéshez szükséges átépítések -> Németo.-ban ennyi tuti elég. Itthon mintha szemétkednének a lámpák és az üvegekből hiányzó európai jelzések miatt.

Avatar
nagyd
Kabóca
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009.07.17 18:23

Hozzászólás Szerző: nagyd » 2009.07.18 16:59

TomiTomi írta:Forgalombahelyezéshez szükséges átépítések -> Németo.-ban ennyi tuti elég. Itthon mintha szemétkednének a lámpák és az üvegekből hiányzó európai jelzések miatt.
köszi Tomi a segítséget

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.07.18 17:36

R.Crist aztán kérdezheted, nincs forgalombahelyezve a kocsi :cry: Épp a fent említett problémák miatt. Áprilistól nálunk gyakorlatilag lehetetlenné tették a közvetlen forgalomba helyezést a szélvédők, biztonsági övek, meg nemtommik miatt, még gyári autók esetében is. (A lámpa még o.k, azt ki lehet cserélni.) Az átalakítások miatt meg végképp nem lehet.... sidepipe például.

A forgalomba helyezés jelenleg egyetlen épeszű módja, hogy valamilyen más EU országban történjen. Ha az autónak EU papírja van, akkor több esély van, de akkor is vannak korlátozások :roll: Persze ez is plusz költség. Pontosabbat azok tudnak mondani, akik ezzel foglalkoznak.

Jona's garage
Úrvezető
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2008.11.04 7:14
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

Hozzászólás Szerző: Jona's garage » 2009.07.26 22:58

Egy '80as Fox Mustangnak ugyan hogy és hol tudják átalakítani a hátsólámpáját, mikor az egész konzol piros műanyag? Esetleg kitörik? Vagy a kedves tulajt kötelezik, hogy törje ki a gyárilag amúgy nekem nagyon gyönyörű kis búrákat? - hogy rohadnának meg!

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.07.27 7:11

Jona's garage írta:Egy '80as Fox Mustangnak ugyan hogy és hol tudják átalakítani a hátsólámpáját, mikor az egész konzol piros műanyag? Esetleg kitörik? Vagy a kedves tulajt kötelezik, hogy törje ki a gyárilag amúgy nekem nagyon gyönyörű kis búrákat? - hogy rohadnának meg!
Itt a fórumon is különböző megoldású mustangok léteznek. Az enyémben, igen, ki lett törve valószínűleg, és bele van berhelve sárga műanyag. Zsozsóéban a tolatólámpa indexel. Vagy láttam már lökhárítóba épített sárgát is. Vagy szépen mosolyogsz a rendőrre. De a vizsgán nem megy át.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2009.07.27 9:29

hát nekem is bele van hekkelve a sarga, nekem is szimpatikusabb a zsozso féle, hogy a tolato van atkotve
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2009.07.27 22:06

Nem vagyok híve a lámpa vagdosásnak. Egyik megoldás a tolató lámpába sárga izzó, ami ugye azért aggályos, mert nincs benne "E" jelzés.

A másik megoldás: Molnár & Posta Kkt, 1215, Bp. Tanácsház u. 74. talán még foglalkoznak vele. Az irányjelzőnél kivágják a lámpákat, és beleragasztanak egy olyan prizmát, ami "E" jelzést is tartalmaz. Mindezt engedéllyel.

Harmadik megoldás: Lehet, hogy lehet találni gyári európai lámpát az adott típushoz. Szerintem például FOX Mustanghoz biztosan volt.

Válasz küldése