Érdekes lehet... eladó autók

Autót vagy alkatrészt keresők - kínálók területe

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
Peti320
Kabóca
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016.01.29 21:48
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Peti320 » 2016.01.31 19:58

Igen néztem a regadót is. Hát úgy látom, akkor le kell mondjak a 4. generációs Mustangról, mármint nem a reg adó miatt :(. Ti mit csinálnátok ha nehezen adnátok le a V8 hangjáról? Sajnálom, hogy ennyire kevés a választék. Megéri V6-ot venni? Jóval olcsóbb igaz, de kérdés, hogy a 3,8 literes motor és 150 ló ha jól emlékszem mennyire erős még (?), hiába mondjuk 100e km-es, mivel régebbi technológia mint egy későbbi 150 lovas egyéb típusú autó. De javítsatok ki ha rosszul gondolom.

Más kérdés. Tegyük fel, nem törne meg a jég és ugyanúgy nem folyamodnék az Audi, BMW, VW-k felé, veszek egy V6-os Mustangot, beletudnék rakatni egy gyári, vagy hasonló kompresszort? Vagy turbó esetleg jobb választék? Tudom, kb 300 ezer a beszerelés, de megéri egy V6-ost venni? Nektek mi a véleményetek? Van valamelyikőtöknek V6 változat akár újabból is? Mik a tapasztalatok hosszú távon, meg e bántátok, előzésnél ugrik e stb.

Ha vennék, mindenképp kemény tetőset vennék mert iylenre fóliáztatnám le:

Kép

Bocsi a sok kérdésért, de végre van egy oldal, ahol válaszolnak is ;)
"A világon mindenkinek hinnie kell abban hogy képes valami olyasmit nyújtani, amit a világ nélküle nem kapna meg"

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2016.01.31 22:05

Szia,

pont ezt próbáltam írni ez előbbi hozzászólásomban, hogy nem éri meg a V6ost tuningolni. Vagy elfogadod olyannak, amilyen vagy ne vegyél V6ost. Annyira sok mindent kell módosítani egy V6oson, hogy többe lesz mint egy V8as és még mindig nem lesz V8as.

Mióta keresed az álom 4es Mustangodat?

Tomi

Avatar
Peti320
Kabóca
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016.01.29 21:48
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Peti320 » 2016.01.31 22:31

A történet ott kezdődött, hogy de jó lenne egy olyan autó amire ha ránézek és beszállok, mindig mosolyt csal az arcomra. Tavaly még csak Toyota Celica-ba gondolkoztam. Ott indult az egész. Még meg is valósítható lett volna, de ahol dolgozok, adódott egy lehetőség, hogy jövőre kimehetnék (ELVILEG...) Kanadába egy fél évre. Ott elég jól keresnék, így hát letettem a Celica-ról. Tulajdonképp az 5. generációs Mustangokat nézegettem, mert azok tetszettek nagyon, főleg a ROUSH verziók, amik valamiért olcsóbbak gyári tuningba, mint az alap szériák. Viszont a munkahelyemen kezd megromlani a kapcsolat, mert a felettem lévők folyton csak hitegetnek és átvernek anyagilag is... Egyre nehezebben viselem el azt a melót amit csinálok, na meg a feletteseket (monoton autó alkatrész gyártás, teljesítményes stb...), szóval úgy érzem Kanada nem fog összejönni, ezért letettem az 5. generációról és nézegettem a 4-et. A Celica-t végül nem bánom, hogy nem vettem meg, ugyanis abból is nagyon ritka a 193 lóerős változat, de már csak azért se kéne már, mert első kerék meghajtás + sor 4... nekem az már nem kell. Ha meg azt nézem, hogy egy Audi vagy egy Passat mennyire fel van szerelve annyiért mint egy 4. gen. Mustang (azokba van tiptronic stb), akkor elgondolkozik az ember, deee akkor is "csak" egy Passat. Nincs bajom egyik európai autóval sem, de nekem az érzés kell, hogy 3 utcával arrébb is hallják ha kiállok, hogy az embereket kirázza a hideg, hogy nem sufni tuning dob van alatta, hanem a motor miatt olyan a hangja amilyen, és persze megjelenésre se népautó. Mert ma már tök mindegy milyen Audi vagy BMW, nem feltűnő, persze nem frenkizésre kéne, meg gumiégetésre, hanem magam miatt, hogy szaggassa az utat a szerpentineken ahol más csak küszköd. Szóval lényeg a lényeg, tavaly januárba jött az első ötlet, hogy a 323-as Mazdámat le kellene cseréljem lehetőleg egy 4 fős coupe-ra. Amit ha bárkinek mondok, már jönnek azzal, hogy "de ha mész nyaralni, de a fenntartás, de a benzin, de ez de az", én pedig nem győzök legyinteni, hogy hagyjuk, nem érted.
Szóval most, hogy az 5. gen kiesett és a 4. is egyre valószínűtlenebb, nem tudom mihez kezdjek. Egy 5. gen már nagyon drága lenne nekem. Abból is a kopasz kinézetű V6-ot már hallottam személyesen. Belül szép-szép, de a hangja nem győzött meg.
Vélemény, ötlet? Mit tennél/tennétek? Maradtok az álomnál és vártok, hátha becsusszan egy ideális állapotú V8 a piacra, vagy egy európai autót vennétek ami teljesítményre hozhatja azt amit egy Mustang kisebb motorral is, viszont se a hang, se a kinézet nem hoz lázba?
"A világon mindenkinek hinnie kell abban hogy képes valami olyasmit nyújtani, amit a világ nélküle nem kapna meg"

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22132
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2016.01.31 22:43

Egy V8as Mustanggal Pesten simán meg lehet itatni 16 - 18 l -t / 100 km-enként. Most ha nem tudod, hogy milyen munkád lesz a közeljövőben, lehet hogy azt érdemes előbb rendbe tenni. (Mert amúgy elsőre azt akartam javasolni, hogy hozzál egy Mustangot magaddal Kanadából...)

http://www.ford-cruising.hu/gallery/thu ... p?album=36

Ez az autó sajna már nem Csucsúé, de nagyon dögös hangja volt, pedig V6os. Szal optikai és akusztikai tuningról nem beszéllek le a V6osnál, csak a teljesítmény növelésről...

Avatar
Lovaskocsi
Úrvezető
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2015.12.05 22:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Lovaskocsi » 2016.01.31 22:43

Egy törött volt fent nem régen de vagy levették vagy eladták viszont törött volt és magyar papirja sem volt.2.1ért
Érdeklődj V8on vagy klubboknál hátha valaki megválna tőle jó pénzért mert még mindig lehet jobban jársz egy drágább ugyan viszont szerető gazditól (itthon inkább lecsekkolható mint kint vadidegentől) Plussz a behozatal....katasztrófa..
2éve kint vettem egy 320 Bmw-t 270ért mire papiros lett 650be állt meg..agyrém..gondolhatod mennyi lehet honositani egy 5L-est..
habár TomiTomi tudja :-) de az övé ugye ujjabb tipus.

Avatar
Peti320
Kabóca
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016.01.29 21:48
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Peti320 » 2016.01.31 22:51

Őőő, mert TomiTomi-nak most milyen is van? Bocsi, nem rég regeltem :), nem tudom még, hogy mi hol van ezen az oldalon. Szóval V6 mindentől függetlenül még lehet jó vétel? Nem gyorsulásra kéne, csak, hogy érezzem van benne erő.
Szép a tuning változat, csak itt merül fel a következő kérdés. Hol tudom az országba optikailag feltuningolni? Mert akármikor néztem ilyesmit, megint csak a népautókhoz volt minden persze
"A világon mindenkinek hinnie kell abban hogy képes valami olyasmit nyújtani, amit a világ nélküle nem kapna meg"

Avatar
Lovaskocsi
Úrvezető
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2015.12.05 22:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Lovaskocsi » 2016.01.31 23:03

Milyen árfekvés az amiben gondolkodsz? Mert a IV.gen első és második verziójánál ára között hatalmas a szakadék szerintem.Az amit leirtál hogy magyaráznak és te legyintessz hogy mindegy nem értitek ..szakadtam rajta ugyanilyen voltam vagyok :-) V8al tuti nem fogsz 7literrel eljárni ezt kalkuláld bele tényleg de hogy őszinte legyek egy celicával sem..
De azért azt is tudnod kell hogy egy régebbi Mustanggal szerpentinen nem te leszel az első..Hogy TomiTomi szavaival éljek azt kell mondjam cruisingolásra gyorsulásra tökéletesek de szerpentinen +et vethetsz ha csak pengeélesre ki nem fened a tudásodat habár a futóműnek az is kevés lesz :-)

Avatar
Lovaskocsi
Úrvezető
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2015.12.05 22:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Lovaskocsi » 2016.01.31 23:04

Tominak a neve alatt szerepelnek az autói de amiről beszéltem az 2005ös Mustang.
Tuning cuccok meg szinte csak kintről...mint az alkatrész..

Avatar
Lovaskocsi
Úrvezető
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2015.12.05 22:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Lovaskocsi » 2016.01.31 23:08

Sajna V6ot még nem vezettem az enyémet is csak most ismergetem ki és messze nem tökéletes csak a hangja :-) de az.....amikor hazahoztam a szomszéd 30mp múlva a kocsi mellett állt pedig nem is sejtette hogy mikor és mit hoztam haza :-)

Avatar
Peti320
Kabóca
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016.01.29 21:48
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Peti320 » 2016.01.31 23:13

Jelenleg olyan 2-2,5 millát tudnék összeszedni. Külön lakok, de nem albiba. A rezsi kb 17 ezer fűtéssel, tehát végül is lenne, hogy spóroljak. Igen, számítottam a fogyasztásra, de most őszintén! Vegyek egy dízelt ami eszik 5 litert? :D Sose tudtam jól megfogalmazni, de a neten találtam egy képet és a szöveg ami rajta volt az nagy igazság: "Megvenni egy autót, csak azért mert keveset fogyaszt...
annyi mint feleségül venni egy ronda nőt, mert jól főz". Azóta mindenkinek ezt mondom :). Jó, ezt nem rád értem, de tudod mire gondolok. Ha pedig jól értem amit te mondasz, nem éppen alkalmas a V6 túraautónak hegyekbe? Mert kompresszort vagy turbót mindenképp rakatnék bele ha gyárilag nincs.
"A világon mindenkinek hinnie kell abban hogy képes valami olyasmit nyújtani, amit a világ nélküle nem kapna meg"

Avatar
Peti320
Kabóca
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016.01.29 21:48
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Peti320 » 2016.01.31 23:16

Neked az a Mustang van ami az avatarod? A 4. gen. előbbi változata?
Ha igen, hogy szuperál, mik a tapasztalatok? Előny, hátrány stb :).
Közbe igen, megtaláltam TomiTomi Mustangjat. Gyönyörű. Nem tudom, hogy esetleg a DF tuning foglalkozik e ilyesmivel. Biztos hallottál már róla. Csak ők meg nem válaszolnak... :/ mint ahogyan más oldal se
"A világon mindenkinek hinnie kell abban hogy képes valami olyasmit nyújtani, amit a világ nélküle nem kapna meg"

Avatar
Lovaskocsi
Úrvezető
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2015.12.05 22:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Lovaskocsi » 2016.01.31 23:27

Igen az avataron lévő az enyém.Tapasztalat hogy nagyon sokat kell foglalkozni vele de nem is vettem drágán tehát tudtam hogy nem tökéletes.Ha 2-2.5 millád van akkor vegyél 1.5ért mert csak az átirás biztositás 200..és akkor még nem tudod éppen hogy mire kell költened még.Ha kicentized gyorsan a kert végében letakarva fogod "élvezni" az autót. A szerpentinezésre visszatérve a futóműve nem éppen erre való..Az erő meg sok..add össze a kettőt..Ne rohanj bele 2.5millával egy 2.3millás autóba..de szerintem ennyiért nem is fogsz találni.Az ujjabb IVes amit emlitettem 2.1millió volt kinti papirokkal jobb eleje sérült..mondjuk V8 volt de ennyi szólt mellette.Tény hogy szebb az ujjabb de gondolkodj épp ésszel és ha maradsz a mustángnál köss kompromisszumot.

Avatar
Peti320
Kabóca
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016.01.29 21:48
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Peti320 » 2016.01.31 23:44

Úgy érted a futóművet és az erőt, hogy hátsó kerék és a nyomaték miatt neccesebb felfele csapatni? Mert ha minden kötél szakadna, akkor lehet elhatározódnék a V6 mellett. Azokat már tényleg kapni olcsóbban mint a V8-at. Na meg, manuális váltósat vennék, mert képeket elnézve úgy vettem észre, hogy automatába 1-es és 2-es fokozatot tudod magadtól manuálba rakni, míg a dynamic nem hiszem, hogy felismerné a hegymenetet és már lehet nem 3.-ba rakná itt-ott hanem nagyobb sebességbe. Egyszer jó lenne kipróbáljak egy 4. generációs V6-osat, csak, hogy mégis milyen
"A világon mindenkinek hinnie kell abban hogy képes valami olyasmit nyújtani, amit a világ nélküle nem kapna meg"

Avatar
Lovaskocsi
Úrvezető
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2015.12.05 22:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: Lovaskocsi » 2016.01.31 23:53

A V6hoz szerintem is jobban illik a manual vâltó.Tapogatózz itt hogy kinek lenne egy V6ès ha vezetni nem is de mellette megnèzheted hogy megy meg egyebek.Csak 1et ismerek sanja az is törött egyelőre.

Avatar
GTPeti
Városi versenyző
Hozzászólások: 3325
Csatlakozott: 2008.05.19 9:33

Re: Érdekes lehet... eladó autók

Hozzászólás Szerző: GTPeti » 2016.02.01 16:40

A V6-ben alapvetően minden gyengébb (ezért is kerül sokkal kevesebbe), ha ott elkezdenéd tuningolni a motort, két problémába ütköznél. Nagyon kevés a tuning alkatrész, de ha mégis van és beépíted, nagyon rövid ideig bírja a motor, hátsó híd, difi. Annyit tudsz csinálni, hogy kézi váltóshoz veszel egy rövidebb végáttételt, azt sokat segít a gyorsuláson, igaz, autópálya temopónál hangosabb lesz.

Válasz küldése