Érdekes lehet... eladó autók

Autót vagy alkatrészt keresők - kínálók területe

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.09.10 10:27

sosem a motor-váltó a gond... az apróságok... főleg olyan típusoklnál, amik nem annyira népszerűek, mint egy Camaro vagy Mustang...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.09.10 10:31

Két lehetőség van szerintem (hangsúlyozom a végtermék IGÉNYES esetében):

- veszel mindennel meglévő autót aránylag jó állapotban és elsőre van rendszámod kisebb ráköltés után. Rászámolod, hogy folyamatosan fel kell újítanod az évek során (mert nem új autó ez sem), de mindig tudsz menni vele, rövidebb javításokat leszámítva.

- veszel olcsón autót és bevállalod, hogy sokszor nem fog működni 1/2-1 éveket, rengeteg dolgot kell hozzá szerezni (ilyenkor, jó ha GM a gép, mert elég jól vannak hozzájuk alkatrészek ;) ), amit nem minden típushoz egyszerű, sokszor nehézkes és drága. (legyernek meg a díszcsíkok, a krómok legyenek jó állapotúak és kb ennyi ami húzós és nehezen megszerezhető. A festés lakatolás már pénz kérdése, mikor...)

A végösszeg azonos lesz mondjuk 10 év távlatából nézve szerintem...

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.09.10 10:40

StangMan írta:sosem a motor-váltó a gond... az apróságok... főleg olyan típusoklnál, amik nem annyira népszerűek, mint egy Camaro vagy Mustang...
Szerinted 1950 évjárathoz Ford 226 flathead sor 6-ot, vagy 239 flathead V8-at csak úgy lehet találni, hozzávaló váltóval? :roll: Még az usa ebay se nagyon dobál ki efféle cuccokat, inkább esetleg némely darabjait.

Magyarán, én már a fődaraboknál megakadtam még USA-ban is. Európa teljesen reménytelennek tűnik.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.09.10 10:46

az ilyenekre nem az eBay a hely... hanem a megfelelő fórumok... ezek persze drágábbak, de csak pénz kérdése...

én egyre kevesebbet veszek az eBayről, inkább fórumokról vettem az utóbbi időben dolgokat...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.09.10 11:05

Milyen fórumokat látogatsz?

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.09.10 18:41

StangMan írta:pl. ez az eredeti SH Torino
Ha már betetted... :mrgreen:

A szöveg hangsúlyozza, hogy "a completely original vehicle never being restored from 1976", azaz sosem restaurálták.

Kép

Nos, a door tag-re festéket fújtak. Ez így készítette Ford régen? Vagy a fényezés nem számít restaurálásnak? :nemtom:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.09.11 4:40

Tomi, a nver been restored, mint írtad azt jelenti, hogy még nem volt RESTAURÁLVA... javítva, fényezve... akármizve lehetett... vagy tévedek :roll:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.09.11 5:53

StangMan írta:Tomi, a nver been restored, mint írtad azt jelenti, hogy még nem volt RESTAURÁLVA... javítva, fényezve... akármizve lehetett... vagy tévedek :roll:
Ez a hirdető szerint nem. De akkor magyarra fordítva ez a mondat annyit jelent, hogy 76 óta sosem volt szakszerűen javítva... :hmm:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.09.11 7:33

Inkább azt jelenti, hogy mesél amit akar TE meg nézd meg és döntsd el tetsztik vagy nem. Eredeti fényezése lenne, akkor picit matt állapotban kelleen lennnie, mint a kék Löminek. Azon még a gyári fény van...

Persze még mielött valaki elkezdi mondani, hogy lehet eredeti fényezés is fényes, igen így van, csak azok az autók általában 6 számjegyű összeggel futnak kint is...

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.09.11 7:51

TomiTomi írta:Vagy a fényezés nem számít restaurálásnak? :nemtom:
Tomi, a fenyezes restaurálásnak számít?????? Akkor a magyar autópark 80%-a restaurált :monokli:

A restaurálás az én olvasatomban teljeskörű, mindenre kiterjedő, gyári specifikációra történő felújításat jelent... ha kasztnizzák és fényezik, az nem restaurálás...

Már régóta szuggerálom a képet amit betettél....
mivel egy szar tömörítésű jpg-ről van szó... nem mondanám azt, hogy fényezve volt... amit a tag szélén látsz, az bőven belefér a kontrasztos helyek elmosódásának a JPG tömörítés miatt... főleg, mivel élenként egyenletes... :roll:

"a completely original vehicle never being restored from 1976"
ha eladsz akkor valóst állítász... nem írta, hogy nem volt fényezve, nem írta, hogy nem volt rommá törve és javítva... ha valamit rommá törnek, majd megcsinálják az én olvasatomban az sem restaurálás...

ahogy én látom, ez egy tök jó, igazi SH alap a felújításra... szvsz
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.09.11 7:54

LeMans67 írta:csak azok az autók általában 6 számjegyű összeggel futnak kint is...
Lömi, attól függ milyen autóról van szó... egy 70es évekbeli Torino sosem fog 6számjegyűt érni...

Az meg egy más dolog, hogy egy JÓ polír írtozatosat dob az autó fényén...

MrMach1 autóján gyári fény van... igaz az 2évvel fiatalabb :monokli:
Egyszer közösen lepolíroztuk... csillogot rendesen... pedig mielőtt megvette, jó darabig szabad ég alatt állt...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.09.11 17:40

StangMan írta:"a completely original vehicle never being restored from 1976"
Nekem ez a mondat azt jelenti, hogy nem nyúltak hozzá az utóbbi 32 évben. Egy újra fényezett autó nem lehet "completely original".

Avatar
trafo2000
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2007.08.04 9:00

Hozzászólás Szerző: trafo2000 » 2008.09.22 18:36

trafo2000 írta:http://www.expressz.hu/auto/szemelygepj ... 64466.html
Ezt ismeri valaki?Elgondolkodtam,lehet megnézem milyen.
:D Megnéztem.Beszámította volna a fiestát meg jól le is engedte az árat,de nem hoztam el.Sokat kellene költeni rá,meg rengeteg munka.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.09.22 19:13

na meséjj... azé kicsit bővebben ;)
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
trafo2000
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2007.08.04 9:00

Hozzászólás Szerző: trafo2000 » 2008.09.22 20:28

StangMan írta:na meséjj... azé kicsit bővebben ;)
Semmi érdekes,négy béna kerék,a hátsók kb 10 centivel beljebb mint a sárvédőív,olyan mintha 4 mankókeréken menne.Homlokfal,motorháztető,sárvédő cserés,huzatópados javítás szükséges,jobb oldal erősen puffos,nem lett szakszerűen javítva,első kerék nincs a helyén.Futómű felújításra szorul,szervó szintén.
Új szélvédő van benne ez jó,belseje tűrhető állapotban.Ja kormány lufi elpukkant.
Kézi váltós ez is jó,motor elfogadhatóan megy,kis szervizelés ráférne.Vízforralás nyomok láthatóak,ez kivizsgálásra szorul.Tulaj szerint a sapka csere orvosolta a problémát.
Nekem nagyon tetszik ez a széria de ennyiért nem kell ez,mindennel többe lenne mint egy jó állapotu autó.Meg sok munka.

Válasz küldése