Érdekes lehet... eladó autók

Autót vagy alkatrészt keresők - kínálók területe

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.01.26 16:38

Legutóbbi autóvásárlásnál már kritérium volt nálam, hogy magánszemély legyen :roll: Nem is volt túl sok találat, talán három darab az országban, egy majdnem tucatautóból.....(Mondeo, ugye)

Avatar
trafo2000
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2007.08.04 9:00

Hozzászólás Szerző: trafo2000 » 2009.01.27 12:25

somi írta:Legutóbbi autóvásárlásnál már kritérium volt nálam, hogy magánszemély legyen :roll: Nem is volt túl sok találat, talán három darab az országban, egy majdnem tucatautóból.....(Mondeo, ugye)
Barátomnak kerestünk transitot,öt találat volt ami megfelelt az elvárásoknak,ebből egy volt tulajnál.Ezt az ötöt meg is néztük egy nap.Szfvár-Bp-Salgót-Kalocsa.Tippelhettek melyik lett végül a befutó.Ja,az ötből négy köszönő viszonyba nem volt a leírtakkal,elmondottakkal.

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.01.27 14:53

Megnéztem a Torino-t. Mint kiderült, ez a Truck-1 féle verda, csak széjjel van kissé szedve. Akik annak idején tőle vették, kiszedték a motor-váltót. Az eredeti motorja 5800-as volt.

Hát, már Trakkegy annak idején gyenge kasznival árulta, az utastér padlólemezei és a tűzfal javítva vannak, a többin lenne mit csinálni bőven. Ajtók elég kuka állapotban, csomagtér padlólemez kivágva, hogy elférjen a pótkerék, mivel tanker volt, eleje szita, motorháztető szita, alváz sem tökéletes a bakok helyén, de lehet, hogy máshol sem, csak az nem látszik.

De problémás lesz a papír is, a forgalmi szerinti tulajdonos cég 1996-ban törlésre került. Tehát ki kéne deríteni mi lett az autó hivatalos sorsa akkor, hogyan került ki a cég eszközei közül. Elképzelhető, hogy akkor még átkerült esetleg a cégtulajdnos tulajdonába.

A központi gépjárműnyilvántartó adatai között rendszám alapján megvan, létezik, nem áll körözés alatt, és nincs forgalomban. Ebből talán el lehetne indulni :roll: Az a jó, hogy itt még középzöldként - tehát eredeti színén van nyilvántartva. A forgalmiba már beige van bejegyezve 1995-ben, hehe.

Persze, azt már mondanom sem kell, hogy a forgalmiban el van írva az alvázszám, egy hármast B-nek írtak.

Egyébként: F3B40F238268 F

Szóval egy igazi frémoff resto kéne neki, van egy-két hiányzó láncszem, apróságok, mint önindító-generátor, oldalüveg, de egyébként állítólag hiánytalan.

Képek:

Kép Kép Kép

Javítgatott padló:
Kép

Javítgatott tűzfal:
Kép

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2009.01.27 15:01

somi írta:Megnéztem a Torino-t. Mint kiderült, ez a Truck-1 féle verda, csak széjjel van kissé szedve. Akik annak idején tőle vették, kiszedték a motor-váltót. Az eredeti motorja 5800-as volt.
ennek szép orra van ;)

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.01.27 15:48

VIN: 3B40F238268 (feltételezem, hogy az F-eket itthon ütötték hozzá)

3: 1973 (modell év)
B: Oakville - Canada (gyártáshelye)
40: Torino 4 ajtós kombi, 6 személyes
F: 302 - 2V
238268: 138 268. darab ebben a modellévben

Szal a VIN szerint 5 literes a motorja. A padló lemez javítás szerintem nem túl igényes.

A kocsi Torino, tehát nem Gran Torino, ezt mondja a VIN is, meg az orra is. Ezek ritkák, ez tulajdonképpen plusz.

Ennyi gebasz mellett nem jobb, ha hozatsz valakivel az USÁból?

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.01.27 16:05

Usából hozatni akármilyen szart, van vagy 1 guriga. Sokkal jobbat hozatni - normális árfolyam mellett persze - 1,7 körül van. Szóval akkor inkább utóbbi, amit kábé csak be kell tolni OT-ra, hogy mamutot idézzem, láttam az íbéjen nem egy ilyen autót, főleg a Ford kategóriában.

A nullaforinttal autótvevés egy másik kategória, másik műfaj. Kicsi pénzért megvenni, aztán tolni jobbra-tolni balra, néha történik vele valami. 10 éven belül talán kocsi lesz belőle, de addig se a millió áll benne, hanem a kéccáz. A végére többe fog kerülni sokkal, mintha készet vesz az ember. Készet az vesz, akinek van miből. Szart meg jobb relatíve olcsón venni, nem drágán hazahozatni szerintem.

Egyébként, ha a központi nyilvántartásban is az a cég a tulajdonos, aki a forgalmiban, akkor mindjárt vége is a dalnak ezzel, mert a reménytelen kategóriába sorolom a papírját, és akkor a kocsi állapotán már nincs is mit agyalni :?

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.01.27 16:08

TomiTomi írta:VIN: 3B40F238268 (feltételezem, hogy az F-eket itthon ütötték hozzá)
Az F-eket nem itt rajzolták hozzá, viszont lehet, hogy csak dekorációs célokat szolgál, látszanak a míves Ford F-betűk a szám elején és végén, ahol be van ütve. :)

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.01.27 16:21

somi írta:Az F-eket nem itt rajzolták hozzá, viszont lehet, hogy csak dekorációs célokat szolgál, látszanak a míves Ford F-betűk a szám elején és végén, ahol be van ütve. :)
Kép

Jogos. De nem része a VINnek. ;)

Avatar
trafo2000
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2007.08.04 9:00

Hozzászólás Szerző: trafo2000 » 2009.01.27 23:25

Szóval ez az a bizonyos Torino.Dunaszekcsői autó volt ez(tudjátok,vízlépcső,tamagocsi temető) Szerbiába jártak vele.Amikor én kipróbáltam még zöld volt és ment saját erőből.Az ötliteres motorra emlékszem,rá volt írva a légszűrőre a gyári matricán hogy 5.0.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2009.01.28 6:19

nah akkor én is... ;)

nekem az orra nem jön be, de a forma az fasza :klassz:

váltó nincs... motor van???

szerintem pont a felét szabd érte adni, mint amire hirdeti...

tényleg frame off... de mivel képben vagyok azzal, hogy az úgy nevezett "restaurátorok" mennyire elszálltak az árakkal és túlmisztifikálják a tudásukat, azt mondom, hogy egy tisztességes lakatos és fényező is bőven meg tudja csinálni...

ha minden megvan hozzá (az állítólagban nem hiszek) akkor akár bele is lehet vágni... semmi nem lenne szopás hozzá, csak az apróságok...

somi, esetleg futsz egy gyenge lábakon álló kört mamuttal?
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.01.28 7:57

Írtam Mamutnak üzit, hogy nézzen utána ha tud ilyet, hogy a központi nyilvántartás szerint is ezé a cégé-e az autó. Meg írtam egy ismerősömnek, hogy ki lehet-e deríteni egy megszűnt cég tulajdonosainak adatait :? Hátha volt ott valahol egy kóbor adásvételi, csak nem lett átírva....Mondtam a gyereknek, hogy nekem úgy biztos nem kell, hogy reménytelen a forgalomba helyezés. Nem fogok variálni pérendszámmal, meg papírokkal, meg mittudoménmivel.

Szerintem is elég ehhez egy lelkiismeretes lakatos, bár az orra elég szarul fest, nemcsak a motorháztető, hanem a maszk körüli keret is, vagy hogy hívják. Hámeg az ajtó is.

( De asszem nemsokára tesztelem az utcában lévő gyereket, mert a póni vezetőoldali ajtaja totál elengedte magát alul, széjjelvan a két lemez. :roll: Hehe, majd azt mondja jól, vegyek másik ajtót, az egyszerűbb, és lehet, hogy tényleg.)

A motor egy 429-es, rosszul mondtam a múltkor, nem 460-as, de ezzel is létezett. ÁLLÍTÓLAG fasza, nincs semmi baja :D Akik annak idején megvették trakkegytől a verdát, a motor-váltó miatt vették meg, a kasznit szét akarták vágni. Ezért vette meg tőlük ez a srác, azt mondja 100-ért, meg a motort vette 50-ért, meg beletett némi lemezt, ezért akar érte 250-et. Szerintem is sok érte egyébként.

Hámajmegláttyuk. Nekem se sürgős, úgyse állnak a milliók felújításra, ebbe meg lehet tolni rendesen.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.01.28 8:11

Igen, ez egy érdekes évjárat, mert egyszerre lehetett kapni a 429-est és a 460-ast. A 429-es gyárilag 198 LE-s és 430 Nm-es volt. Ehhez illik már C6-os váltót használni, nemtom most milyen van benne.

Az USA Torinos fórumban egy srác pont ilyen alap Torino orrot keres. Az úgy tűnik, hogy nem egyszerű. Amúgy sokan bontanak 72-79-es Torino-kat, így elvileg sokféle használt alkatrész van, csak azért lutri a minősége. A NOS alkatrészek fogynak és drágulnak.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2009.01.28 8:30

somi írta:Írtam Mamutnak üzit, hogy nézzen utána...
Na majd, mondd így vagy úgy... ;)

Amúgy a "minden alkatrész megvan hozzá"-t is láttad :mrgreen:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.01.28 10:54

A minden alkatrészből konkrétan a hátsó lököst láttam a garázs végében heverni, meg az üléseket, meg a kormányt, valahol egy fölső polc sötétjében 2,5 m magasan !vigyor

Azé ha leltároznánk, sokminden kiderülne.....tegnap csak arra kérdeztem rá, hogy önindító-generátor-karburátor van-e, oszt egyik se vót :roll: No persze, meg az első szélvédő is csak porfogónak van, mert törött :monokli:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.01.28 11:18

Nem semmi projekt lenne ezt az autót ismét rendesen összerakni.

Válasz küldése