2007.08.10-12: 6. Nemzetközi Amerikai Autó Feszt., Komárom

Rendszeres összejövetelek, alkalmi találkozók itthon és külföldön

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
Schiszi
Úrvezető
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.07.23 19:32
Tartózkodási hely: Vecsés

Hozzászólás Szerző: Schiszi » 2007.08.12 19:39

Ma fél 6 körül hazaértünk Komáromból.
Nagyon jól sikerült találkozó volt, jól éreztük magunkat nagyon. Az időjárás sem volt olyan szörnyű, mondjuk ma délelőtt szinte folyamatosan esett (szakadt) 8) Hozzáteszem LeMansék meg is ijedtek és hazamenekültek. :twisted: De mi nem adtuk fel. Gyúrtunk a tombolaautóra ( Ford Bronco II.), de hát sajna nem sikerült megnyernünk.
Jó volt a társaság is, nagy volt a hangulat, az autók meg csodaszépek voltak.
Összességében minden jó volt.

Ui.: Bubu - köszi a kígyós élményt!!! ;)

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.13 6:58

Hát és Szombaton este fél12 körül értem haza, aznap voltam lent...
Továbbra is azt mondom Komáromot nem szabad kihagyni !

Tavaly az 504-es sorszámú voltam... és most is !!!!!! :elwood: :chachacha:

Van 2db 504esem a szélvédőn... hát ez kúúúva jóóóó :rrr:

Az időjárás kegyes volt velem, mert pont kihagytam minden esőt !!! Szombaton egész nap verőfényes napsütés volt Komáromban, nagyon jó idő volt... Pesten meg többször is szakadt az eső, egy cimborám hívott, hogy a Lajos utcában 15centis víz áll... mikor este hazajöttem, akkor kicsit szemetelt... ennyi

A tali teljesen rendben volt, évről évre jobb lesz. 2 dolog zavart, egyet meg be lehet nyelni:

- A V2 motorosok, meg trike-osok mi a faszért mehettek be ingyen?? (erre tudom a választ, majd jól odaszoknak és jövőre már autós és motoros találkozó lesz, majd tőlük is lehet pénzt kérni, de akkor is)
- A WC-k egy helyre voltak csoportosítva... Így akinek az erőd másik végében alalkult ügy az éltete...vagy elindult időben, vagy sietett...
- az 5e Ft-ot megéri, de mégis jobb lenne a napijegy is, annak aki megy és jön... (mondom, ki lehet fizetni és megéri, de cihológia)

Sajnos kevés emberrel találkoztam, és kevés dologt láttam, mert Bandit kupplungautomatikája beadta a kulcsot, így ott szoptunk tisztességes mennyiségű időt az autójánál...

'Szal akinek 87 utáni kéziváltós 5literes Mustangja van, az már most rendeljen be egy Adjustable clutch quadrant kit-et, mert az a szar műanyagból van és előbb-utóbb beszarik, és akkor nincs kupplung... (erről majd írunk a technikába).

Szóval sajnos csak 70képet tudtam készíteni, majd fel is teszem őket... lemaradtunk mindenről... burn, bigfoot... de azért találkoztunk néhány emberrel, jót dumáltunk (a Ford Cruisingos csapat egy helyre tette magát, így nem kavardotunk el egymástól :fc:)

Jó sok külföldi volt, nagyon szép autókkal, sok autó volt, jó hangulat, 1-2 idióta.... majd Lemans-ék többet írnak, mert végig nyomták...

1szó mint 100, fasza volt :klassz: Aki kihagyta sajnálhatja!
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
Bandit
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.07.03 16:22

Hozzászólás Szerző: Bandit » 2007.08.13 8:33

Ja-ja király volt a tali.

Csak hát elkapott a gépszíj és kinyírtam a kuplung önállítóját. Ez volt a leggyengébb láncszem, mert ezt még nem cseréltem. Ez van... :roll:

Avatar
Árpi
Kabóca
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2007.08.04 9:32
Tartózkodási hely: Dunakanyar
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Árpi » 2007.08.13 10:31

Jó volt a buláj , a wc tényleg szarúl voltak elosztva.Mi a zőld villamossal garázdálkodtunk föleg :D (bocs ha valakinek az idegeit szét csesztük :oops: ) tipus szerint szerintem 1genes mustángból volt a legtőbb, legjobban a tülünk nem mesze álló 67' es T-bird tetszet a legjobban .

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.08.13 12:22

Végre gép közelébe értem én is és akkor mesélek a mi élményeinkről:

Csütörtök este érkeztünk meg egy csodaszép terepszínű Bronco kiséretében. Az erőd végében néztük ki a helyünket, közel Rács mesterékhez, hisz az elöző táborozásokból hallottak szerint védett sátor helyet kerestünk és ők is így gondolkoztak.

Ami érdekes volt, hogy szinte két táborozás volt.
1. Csütörtöktől péntek estig egy igazi nagy baráti, oda figyelünk egymásra és még is jól érezzük magunkat hangulatban telt. Hihetetlen volt, hogy az emberek nyugodtan a "10-et" betartva közlekedtek és nem pörögtek a betonon kívül. Este nem bőgették az autókat és aki ivott az gyalogolt. Legalább is felénk. Ez jó érzés volt, hogy igenis vannak emberek akik odafigyelnek egymásra és jól tudják érezni magukat ÍGY is. A külföldiekről nem mesélnék sokat, az osztrákok, simán felverték a sátrukat az autóval elállt rész mögé, nem zavarta őket. Aztán mikor már a mi sátraink közé is kezdték volna a másodikat akkor szóltunk, hogy talán a másik irányba üres a táj...Ezt leszámítva minden kellemes volt. Mi voltunk szinte a legtávolabb a wc-ktől de kellemes sétálással oda lehetett jutni (élveztük, hogy végre lehet mozogni és jó levegő van) és közben nézelődni. Ez még mindig jobb, mint ha lett volna a környékünkön, mert egy esetleges meleg esetén a bűz elviselhetetlen lett volna. Hm wc, péntek reggelig használható volt az erőd összkomfortos 2 különböző részén lévő mosdó. Tehát nem kellett 6 csapnál kuncsorogni a fogmosásért, hanem 12 db volt! Tiszta mosdók, amikre az oda menők vigyáztak (ezeket pénteken reggel VALAKINEK a kérésére bezárták a kapusok elmondása szerint)! Innetől kezdve 6!!! db vízvételi lehetőség volt, ami állandó kb. 1800 ember plussz a látogatók részére nem rossz arány! A társaság egy része a TESCO-ba járt wc-re és fogat mosni a bevásárlásokkal egybe kötve. Nos így már sok a 5000. Amúgy korrekt összeg lenne.

Én az árakról és az ételek minőségéről nem mondok semmit, mert már tavaly is aki ott járt tudja, hogy a kürtöskalács finom és ehető, kedvesek a készítőik, de tisztelet a kivételnek, a többi inkább futtató és DRÁGA (nyugati viszonylatban is!! ). A vicc, hogy ha emberi árak lennének, akkor a táborozók is ott ennének és nem járnának ki vásárolni...Nem baj, emiatt remek lávány volt az esti naplementében a grillek fénye és a jókedvű társaságok nevetgélése. Sokan jártak körbe és beszélgettek pár szót a többiekkel, aminek megint kellemes hangulata volt (igaz ez lehetett volna a sőrsátorban is, de...)

Sajnos a V8 fórumos találkozóból nem lett semmi, mivel SOHA senki nem mondta be, hogy a sátor egy 2 m magas placcon van a bejárat felett. Mindenki kereste, de nem lelte...
Péntekeste megérkeztek Schmidiék is és innetől indult a főzögetős csevegés.

2. Szombatra megjött a rengeteg osztrák és más külföldi, ami jó és rossz is. Jó mert sok szép autóval jöttek és rossz, mert egyesek közülük azt hiszik ITT mindent lehet (náluk szinte semmit) és ezt a HÁZI REND ellenére engedték is nekik! Igaz házi rendet nem adtak, csak alá irattak. Elkell mondani, hogy a magyarok 90% betartotta a házi rendet! (én ezt köszönöm mint táborozó és örülök, hogy egyre jobb a társaság). Mások sjanos nem pl: szombaton már 7-kor a mattfekete osztrák T-bird-ös padlógázon melegítette az autóját az ott lakó sátorozók örömére. Ez nem volt elég és onnantól kezdve száguldozott, csúszkált a betonon, a tömegben füstölt és a füvön csúszkált és száguldozott (bár erről egy nagyobb méretű gödör leszoktatta, mivel csak reccsent az autó eleje, ahogy beért)...

Szombaton érkezett még egy fekete Bronco és ők is hozzánk telepedtek és neki álltak bográcsozni :) Sajnos Bandit kolléga nem bírt magával és szétnyomta a kuplung állítóját. :mech: Mi nem tudtuk mi a gond, csak futottunk aggódva, hogy mi van vele. Aztán elcseréltük a mi antikunkat Chromloék erő gépére és mentünk vissza hát ha lehet valamit csinálni. Sajnos nem sikerült, de a buli ment, így hát StangMan Ford-jával és a Broncoval irány az erőd. Sajos így már nem volt sok idő egymásra és a beszélgetésre

TOMI felírtuk a kéménybe, hogy NEM JÖTTÉL EL! Hiányoltunk ám!!!

Szombat este én aki nincs oda Burn-ért elmentem és megnéztem a szakadó eső ellenére Rács-ot. Elkell ismerjem az a stílus még nekem is bejött és az ott lévők tappsából és MATEV kolléga bólogatásából itélve tényleg jó volt. A többiek is jók voltak, de nekem a szívem szakadt meg az álló helyzetben való kerék füstőléstől. Az Aerostaros harmatgyenge autója csak a közönség sárral való becsapására volt elég. Én azt hittem ekkor kiveszik az autóból és megverik, de hál isten a tömeg nevetett. Azt üvöltötték: Csak ennyi megy? Aztán vissza koncertre.

Sajnos a mosakodás az erődben idén sem volt megoldva. Zuhany az nincs. Az a láger jellegű valami idén sem az. Hallottam, hogy régen voltak Toi toi féle zuhanyfülkék... Idén megoldottuk a komáromi Thermálfürdőben. Ahogy a parkolóját elnéztük ott is amerikai autós találkozó volt...A táborból elég sokan éltek ezzel a tisztálkodási lehetőséggel. Én sajnos a mosakodást és a higiénikus WC-t alapvető tartozékának tartom a táborozásnak (szombaton már NAGYON kevés volt a WC a látogatók számához mérten és sorok álltak elöttük és a szagról ami a környékén terjenget ne beszéljünk), ezért ezt hiányoltam...

Összeségében NAGYON JÓ BULI VOLT. Jó a társaság, de ezt tudja az ember, hisz ezért is megy oda és hogy sok szép autót láthasson az amerikai autógyártás történetéből.

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22147
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.13 22:17

Mindenkinek köszi a részletes beszámolókért, főeg LeMansnak. :D Már izgatottan várom a képeket. :pics: ;)

Bocsi, hogy végül nem értem le. :( Családom már előző nap eldöntötte, hogy nem jön. Korán reggel még ment volna a dolog. De StangMannel eltaktikáztuk a reggelt, felébredt a családom is és nem tudtam őket otthon hagyni. Így egy kellemes családi szombatom lett L'ecsóval. :D Őszintén megvallva az USA autó néklül kimenni az USA autótalálkozóra is csak egyre jobban fájdította volna szívem. :|

Bandit, még egyszer elnézést, csütörtök este tényleg félreértettelek, nekem nem tünt olyan fixnek a találkánk. :oops:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.08.14 7:08

TomiTomi írta:... felébredt a családom is és nem tudtam őket otthon hagyni. Így egy kellemes családi szombatom lett L'ecsóval. :D
EZ NEM ÉR! nemelég, hogy nem jöttetek, de még lecsóztatok is? :) huhuhuhhu :)

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.08.14 10:58

LeMans67 írta: EZ NEM ÉR! nemelég, hogy nem jöttetek, de még lecsóztatok is? :) huhuhuhhu :)
Khm most kaptam az orromra a páromtól, ez am ozi L'ecso és nem a finom lecso. Nah ez van, ha valaki ilyen haspók, mint én :)))

Avatar
Schmidi
Úrvezető
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2007.05.23 15:24

Hozzászólás Szerző: Schmidi » 2007.08.21 9:02

Kissé késve én is írok :)

Mi is jól éreztük magunkat, nem sajnálom hogy lementünk.

Csináltam jó sok képet, főleg Ford-centrikusan ma vagy holnap felteszem őket a galáriába.

LeMans-éknak köszönjük a helyfoglalást, reggelit, stb.-t :)

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.08.21 10:04

Schmidi írta:Kissé késve én is írok :)

Mi is jól éreztük magunkat, nem sajnálom hogy lementünk.

Csináltam jó sok képet, főleg Ford-centrikusan ma vagy holnap felteszem őket a galáriába.

LeMans-éknak köszönjük a helyfoglalást, reggelit, stb.-t :)
Örülünk, hogy jól éreztétek magatokat! A helyet Chromlóékkal együtt foglaltuk, bár az osztrákokat ez nem érdekelte...

Reméljük még sok nagy társaságos sátorozós buli lesz!


Avatar
Bubu
Kabóca
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2007.07.30 13:38
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bubu » 2007.08.21 15:58

Schiszi írta:Ui.: Bubu - köszi a kígyós élményt!!! ;)
Én köszi!
Nekem nagyon tetszett!
Jók lettek a képek is!
Majd küldjük azt is! ;)

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.08.21 16:28

Schmidi írta:Komárom, 2007. 08. 11.
khm megkérdezném, hogym ikor lesznek Komáromi képek a galériábna?
Sajnos csak 4 képet látok ott :(

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.08.21 18:24

a részemről vmikor... sajnos időm az nulla...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StangMan 2007.08.21 20:41-kor.
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22147
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.08.21 19:49

LeMans67 írta:
Schmidi írta:Komárom, 2007. 08. 11.
khm megkérdezném, hogym ikor lesznek Komáromi képek a galériábna?
Sajnos csak 4 képet látok ott :(
Már én is türelmetlenül várom. :hisztis:

Válasz küldése