FoMoCo hírek

Hírek, újdonságok, általános beszélgetés a Fordokról

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.09.26 19:11

mondjuk a kínai "olcsóság" sem tart örökké... előbb-utóbb a kommunisták eltünnek onnan és fogyasztói téársadalommá lép elő kína... a munkás nem fog 2 taknyos zsepkendőért dolgozni 1 hónapon át... akko már nem lesz olcsó...

a minőség meg komoly kérdés... nemrég ugy öngyilkolós lett a matel kínai gyárának igazgatója, mert mérgező volt a játékok festése... ennyit a minőségellenőrzésről...

itt azért nem 10-20 dolláros biszbaszokról van szó... itt szó nélkül megbukik a gagyi, mert a konkurencia nagy, és az ár nem 1-2 havi kereset...

remélem ez a kínai téma csak kínjukban merült fel...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
trafo2000
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2007.08.04 9:00

Hozzászólás Szerző: trafo2000 » 2007.09.26 19:39

Az első fiesta ami nem tetszik...már mindent kínában gyártanak,hülye nyugatiak csak a pillanatnyi hasznot nézik,nem érdekli őket hogy hosszútávon ez visszaüt.A kínaiak meg egyedülálló gyárország lesz a világon a szuper mega környezetszennyező gyáróriásaikkal,aztán majd egyszer csak azt mondják hogy eddig mi gyártottunk a külföldnek de most már mindent megtanultunk,most már mi tervezünk,csináljuk a marketinget is,és mi leszünk a tulajdonosok is...és akkor már késő...szerintem.Aztán a fehér civilizáció majd úgy ugrál ahogy a kínai ugat...

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.09.26 20:12

trafo2000 írta:.már mindent kínában gyártanak,hülye nyugatiak csak a pillanatnyi hasznot nézik,nem érdekli őket hogy hosszútávon ez visszaüt.A kínaiak meg egyedülálló gyárország lesz a világon a szuper mega környezetszennyező gyáróriásaikkal,aztán majd egyszer csak azt mondják hogy eddig mi gyártottunk a külföldnek de most már mindent megtanultunk,most már mi tervezünk,csináljuk a marketinget is,és mi leszünk a tulajdonosok is...és akkor már késő...szerintem.Aztán a fehér civilizáció majd úgy ugrál ahogy a kínai ugat...
Igen, valami ilyesmi az én gondom is ezzel az ötlettel. :|

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.09.27 5:45

tudom milyen ha az ember nagy gondban van, és radikális döntésekre is kpes elszánni magát... csak tényleg figyelembe kell venni, hogy ez nagyon visszaüthet...

jó példa erre pl. a HO motorokhoz az alsó-felső szívósor.... kb 3 éve Kínában gyártatja a Ford Racing... az új kínai áráért nem kapsz normál állapotú, használt amerikait...
és folyamatosan hangoztatják a hirdetésekben, hogy ez nem az új kínai szar, hanem még igazi USA.... és ez csak egy 400 dolláros alkatrész... :roll:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.10.05 23:12

Kép
Fekete szeptember a Fordnál

Az USÁban szeptember 24 %-kal csökkentek az eladások. :(

Kép
Forrás: The Mustang News

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.10.05 23:14

kiváncsi lennék, vajon a többi gyártó hogy teljesített...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.10.05 23:29

Ez egy jó kérdés. :roll: Mindenesetre az oldal, ahol találtam a hírt, eléggé kesergett...

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.10.05 23:31

1értelmű rossz hír, de 1 hónap az nem hónap... negyed év, vagy fél év...a többi gyártó hogy áll... ez így magában kevés...
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.10.05 23:39

nah megnéztem az oldalt, és március óta csak május volt jobb, mint tavaly május, a többi hónapban csökkentek az eladások...
ez szomorú, jó lenne tudni a többi gyártó hogy is áll...

ez biztos kapcsolatban van a magas benzinárral (kinti viszonokhoz képest most kint elég magas az ózemanyag ára...), és ne feledjük, hogy nyár elején volt az a bizonyos lélektani 3 dollár feletti gallon ár, ami totál kiakasztotta az amerikaiakat... szóval, ezt sajnos meg látni az eladásokon is... :cry:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.11.12 9:51

Európában nyereséges a Ford
Totalcar írta:Az amerikai cégóriás mélyrepülése 2007 harmadik negyedévében is folytatódik, viszont meglepetésre az európai részleg jelentős nyereséget termelt.

A Ford of Europe július és szeptember között 5,6 milliárd eurós forgalom mellett 199 millió eurós nyereséget hozott össze, ami éves szintre vetítve egész jelentős nyereséget jelentene. A gond az, hogy a cégóriás többi részlege eközben még mindig komoly veszteséget termel. A Premier Automotive Group, azaz a Jaguar, a Land Rover és a Volvo 65 millió eurónyi deficitet termelt, ami ugyan javulás a tavalyi évhez képest, de mégis csak negatív eredmény. Az amerikai autógyártó részleg három hónap alatt még mindig bő egymilliárd dollárral csappantotta meg a vállalati kasszát, ami szintén fejlődésnek tekinthető a tavalyi 2,1 milliárdos eredményhez képest, de még mindig elfogadhatatlanul hatalmas veszteség negyed évre.

Főleg az amerikai részlegnek köszönhető, hogy a teljes Ford konszern összességében még mindig negatív eredményt produkált: a veszteségük 380 millió dollár volt. A cégvezetés azonban optimista, arra számítanak, hogy a negyedik negyedévben további javulást tudnak felmutatni, és az év végére megközelíthetik a nullszaldós állapotot.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2007.11.12 14:56

ez is valami ;)
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2007.11.19 13:15

Globális márka lehet a Lincolnból?

Kép
Totalcar írta:Úgy néz ki, a Ford a Cadillac és a Lexus példáját követi, és Észak-Amerikán kívül is megjelenik a Lincoln márkanévvel.

Ez az ötlet eddig fel sem merült, hiszen a Ford nemzetközi luxusmárkáinak szerepét három brit márka, az Aston Martin, a Jaguar és a Land Rover töltötte be, házon belüli versenyt pedig nem akart az amerikai óriásvállalat. Most azonban, miután megszabadultak az Aston Martintól, és a Jaguar-Land Rover páros eladása is küszöbön áll, a Ford komoly luxusmárka nélkül maradt. A Volvo ugyan erős szereplője a prémium szegmensnek, de annak inkább az alsó felében versenyez, így bőven maradna hely a Lincoln számára is.

A Ford olyan piacokon tervezi bevetni a Lincolnt, ahol az amerikai stílusú luxusmodellek egyébként is népszerűek, így a Közel-Keleten, Kínában és Oroszországban. Európába azonban aligha jut el a márka, mivel az öreg kontinensen nemigen lehet labdába rúgni az Audi, a BMW és a Mercedes csúcsmodelljei mellett, ahogy azt a Cadillac példája is jól mutatja.

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2007.11.19 13:19

:wow: tök jó nózi.

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2007.11.19 13:50

Én ezt nem értem. Most saját lakásukon belül csinálnak feszültséget? 1: sajna ezek már modern se nem amcsi se nem jó gépek szvsz, 2. gyakorlatilag inkább csinálnának egy Ford minőségi gépet. Igaz az új Mondeo után ez nehéz lenne, mert ott is lespóroltak pár € centet és ezzel elrontották a már majdnem jó hatást... :evil:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LeMans67 2007.11.19 15:09-kor.

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2007.11.19 14:17

Hát ez igaz lehet. Elképzelhető, hogy pl egy Mondeo helyett vennék ilyet...

Válasz küldése