FoMoCo hírek

Hírek, újdonságok, általános beszélgetés a Fordokról

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
trafo2000
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2007.08.04 9:00

Hozzászólás Szerző: trafo2000 » 2008.11.25 15:47

Meg itt vagyok én,mindig echte ford alkatrészeket veszek orrba szájba.Most is pl,ford fagyálló.Én támogatom a céget. :szent:

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.11.25 16:09

trafo2000 írta:Meg itt vagyok én,mindig echte ford alkatrészeket veszek orrba szájba.Most is pl,ford fagyálló.Én támogatom a céget. :szent:
Te hol veszel ilyeneket?

Épp a múltkor olvasgattam a Mondeo kezelési útmutatót, és írja mindenhol szépen, hogy Motorcraft olaj, meg Motorcraft ez meg Ford az, különben teljesítménycsökkenés, világégés és társai :)

Vennénk mi is Ford cuccokat, nekem jobban tetszene, mint az akármi, ami a teszkóban meg a benzinkúton kapható (pl fagyálló, ugye)

Avatar
trafo2000
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2007.08.04 9:00

Hozzászólás Szerző: trafo2000 » 2008.11.25 16:46

http://www.cromax.hu/ Sokat vásárlok náluk,pl fagyállót bele nem tennék a mustangba valami nonamet.Náluk sok echte alkatrész van.

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.11.25 17:03

trafo2000 írta:http://www.cromax.hu/ Sokat vásárlok náluk,pl fagyállót bele nem tennék a mustangba valami nonamet.Náluk sok echte alkatrész van.
Nem tudtam, hogy ilyesmit is árulnak :luzer:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.12.01 13:44

Eladja franciaországi váltóüzemét a Ford

Kép
A francia gyárban ugyanis pillanatnyilag ötsebességes automata váltókat állítanak elő, amelyeket zömmel az Észak-Amerikában, Ausztráliában és Thaiföldön működő Ford összeszerelő üzemekbe szállítanak.
Forrás: Totalcar

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.12.02 9:24

TomiTomi írta:és Thaiföldön működő Ford összeszerelő üzemekbe
jujj.... :oops:

:mrgreen:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.12.05 12:08

Ford 6 milliárd dollárt kér a Volvoért

Kép

Ford 1999-ben 6,4 milliárd dollárért vásárolta fel a Volvot és most hasonló összegért, 6 milliárdért szeretne rajta túladni. Ezzel is bizonyítaná az amerikai kongresszus előtt, hogy mindent megtesz azért, hogy túlélje a mostani válságot, érdemes állami pénzt adni nekik.

Volvo potenciális vásárlói a SAIC Motor Corp., kína legnagyobb autógyártója és a Hyundai Motor Co. Egy másik lehetőség lenne, hogy a svéd állam átveszi a céget, s majd jobb időkben ismét magánosítják, de megfigyelők szerint ennek nagyon kicsi a valószinüsége.

Avatar
StangMan
Admin
Hozzászólások: 7076
Csatlakozott: 2007.06.06 10:09
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: StangMan » 2008.12.05 14:19

huh... az kemény lenne, ha kínai kézbe kerülne... :roll:
-= '87 Ford Mustang GT =-

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- is, de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma...
állítólag lenyomták vele a Birodalmat :sziapici:

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.12.05 15:15

Végre lesz minőségi kínai autó. :mrgreen: Majd vehecc az Ázsia Centerben... :P

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.12.05 15:32

Összevonja tuningrészlegeit a Ford

Az európai Team RS és az amerikai Special Vehicles Team (SVT) hamarosan összeolvad, így a jövőben egy helyen tervezik majd a Ford összes sportos típusváltozatát.

Az új tuningrészleg vezetésével, és az összevonás levezénylésével Jost Capitót bízták meg, aki eddig a Team RS igazgatója volt, így bőven vannak tapasztalatai ezen a területen. A sportos modellek globális fejlesztése több szempontból is logikus, és régóta esedékes lépés. Egyfelől a Ford hosszabb távon világszerte egységesíteni szeretné a kínálatát, másrészt így számos, egymást átfedő fejlesztést lehet összevonni, ami jelentős megtakarítást jelent. Az első generációs Focusból például külön készült ST és RS változat Európa számára, és SVT kivitel az amerikai piacra. Ezeket a típusváltozatokat két különböző csapat fejlesztette, és a gyártás is más-más helyszíneken zajlott.

Azt egyelőre nem tudni, hogy a Team RS, vagy az SVT bázisán folyik-e az új részleg szervezése, bár ez utóbbi lehetőség tűnik valószínűbbnek, mivel Capito a Ford amerikai központjából irányítja majd az átszervezést.
Forrás: Totalcar

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.12.05 15:41

TomiTomi írta:Összevonja tuningrészlegeit a Ford

Az európai Team RS és az amerikai Special Vehicles Team (SVT) hamarosan összeolvad, így a jövőben egy helyen tervezik majd a Ford összes sportos típusváltozatát.
khm, sportos Ford az FPV-nél készül, a többi csak "játék" (sor6 és V8-náluk készül)... ;)

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.12.05 15:45

LeMans67 írta:khm, sportos Ford az FPV-nél készül, a többi csak "játék" (sor6 és V8-náluk készül)... ;)
Nem mindenkinek olyan magasak az igényei mint neked. Nekem egy GT500 elég sportos lenne... :rrr:

Avatar
LeMans67
Városi versenyző
Hozzászólások: 2314
Csatlakozott: 2007.07.03 7:34

Hozzászólás Szerző: LeMans67 » 2008.12.05 15:58

Nekem, ha modern és sportgép, akkor FPV-Ford Performance Vehicle :!: (IRS, 6 karmos első, 4 karmos hátsó fékek, "kényelem" - bőr belső, navigáció, MP3, kétzónás légkondi, nagyon erős motor - tiptronicnak megfelelő váltó). Ráadásul mind ezt egy családi autóba tolják bele, amivel viheted a gyereket a suliba, nagyit a dokihoz egyszerre, mert van benne hely és elférnek a hátsó üléseken is (sajnos sima kombijuk vagy balkormányos verziójuk nincs). Ráadásul, ha akarsz nyomulni, akkor felveszi a tempót a kétajtós aszfaltszagatokkal könnyedén.. :P .(5,4 L-es V8 BOSS 422 LE 551 Nm). Talán nem véletlen, hogy BOSS motor névenfutnak a termékeik... ;)

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2008.12.05 16:58

LeMans67 írta:Nekem, ha modern és sportgép, akkor FPV-Ford Performance Vehicle :!: (IRS, 6 karmos első, 4 karmos hátsó fékek, "kényelem" - bőr belső, navigáció, MP3, kétzónás légkondi, nagyon erős motor - tiptronicnak megfelelő váltó). Ráadásul mind ezt egy családi autóba tolják bele, amivel viheted a gyereket a suliba, nagyit a dokihoz egyszerre, mert van benne hely és elférnek a hátsó üléseken is (sajnos sima kombijuk vagy balkormányos verziójuk nincs). Ráadásul, ha akarsz nyomulni, akkor felveszi a tempót a kétajtós aszfaltszagatokkal könnyedén.. :P .(5,4 L-es V8 BOSS 422 LE 551 Nm). Talán nem véletlen, hogy BOSS motor névenfutnak a termékeik... ;)
Ihhhí, na azért egy ilyenre lecserélném a Mondeót :D Tán még az Uram sem tiltakozna....

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2008.12.07 14:35

LeMans67 írta:Nekem, ha modern és sportgép, akkor FPV-Ford Performance Vehicle :!: (IRS, 6 karmos első, 4 karmos hátsó fékek, "kényelem" - bőr belső, navigáció, MP3, kétzónás légkondi, nagyon erős motor - tiptronicnak megfelelő váltó). Ráadásul mind ezt egy családi autóba tolják bele, amivel viheted a gyereket a suliba, nagyit a dokihoz egyszerre, mert van benne hely és elférnek a hátsó üléseken is (sajnos sima kombijuk vagy balkormányos verziójuk nincs). Ráadásul, ha akarsz nyomulni, akkor felveszi a tempót a kétajtós aszfaltszagatokkal könnyedén.. :P .(5,4 L-es V8 BOSS 422 LE 551 Nm). Talán nem véletlen, hogy BOSS motor névenfutnak a termékeik... ;)
Ha csak gyors autót akartam volna venni, akkor nagyon sok féle lett volna. De olyat szerettem volna, aminek van karaktere. Nekem ez az FPVkből is hiányzik. :hmm:

Válasz küldése