USA autó napi használatban

Vásárlás, szervíz, biztosítás, stb.

Moderátorok: TomiTomi, StangMan

Avatar
nagyd
Kabóca
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009.07.17 18:23

Hozzászólás Szerző: nagyd » 2009.07.21 12:04

TomiTomi írta:Ha Golfban gondolkozol, akkor nem is biztos, hogy tetszene egy Mustang :hmm: A Mustang egy kulturálatlan autó: hangos, vezetése több figyelmet igényel és 2010-ig elég ócska anyagokból van a belseje (az újat még nem láttam élőben belül.)

Európában nem olcsóak az amerikai autók, itthon kimondottan drágák. Szal pénz oldalról aligha alternatíva.

Napira öreg autót nem amiatt nem ajánlom, hogy összeverik, összetörik vagy ellopják. Ez egy szép új autóval ugyanúgy megtörténik. Inkább abban látom a különbséget, hogy bizonyos dolgokat rosszabbul tudnak mint a maiak: bizonytalanabb futómű, gyengébb fékek, rosszabb szellőzés és gyakoribb karbantartást igényelnek.
Csak az az érzés, amit egy mustang tud adni az nincs meg a mai autókban. Én már vezettem haveromék Mustangját, és valami hihetetlen érzés volt, a hang, az erő ami benne van, amikor kiszálltam remegett a gyomrom, na ez amit hiányolok a mai autókból ez nincs meg egy Vw-be és ezért szeretnék egy Mustangot. Képeken gondolom láttad az új mustangot, nagyon szép , de amerikába nem sokkal kerül többe mint az előző szériás, de MO-n annyival drágább. Nem tudom miért éri meg ez a magyar államnak, hogy ennyi adót ráhúzzanak mindenre, nem fognak az emberek tudni autót venni maguknak ha mindent így meg adóztatnak. :(

Avatar
TomiTomi
Admin
Hozzászólások: 22145
Csatlakozott: 2007.05.23 20:10
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TomiTomi » 2009.07.21 12:23

nagyd írta:Csak az az érzés, amit egy mustang tud adni az nincs meg a mai autókban. Én már vezettem haveromék Mustangját, és valami hihetetlen érzés volt, a hang, az erő ami benne van, amikor kiszálltam remegett a gyomrom, na ez amit hiányolok a mai autókból ez nincs meg egy Vw-be és ezért szeretnék egy Mustangot.
Ezt teljesen így látom én is. De aki egy béemvét vár más dizájnnal az nagyot csalódik. Nem egy ilyen van a nagy német fórumban...

Mióta megvan a Mustangom én is azt mondogatom, hogy kár minden kilometerért, amit nem benne teszek meg. :rrr: (Persze más nyers amerikai V8as is hasonló élvezet lehet.)

Avatar
Chopper
Úrvezető
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2009.04.20 15:19
Tartózkodási hely: Bátaszék

Hozzászólás Szerző: Chopper » 2009.07.21 17:29

nagyd írta: Csak az az érzés, amit egy mustang tud adni az nincs meg a mai autókban. Én már vezettem haveromék Mustangját, és valami hihetetlen érzés volt, a hang, az erő ami benne van, amikor kiszálltam remegett a gyomrom, na ez amit hiányolok a mai autókból ez nincs meg egy Vw-be és ezért szeretnék egy Mustangot. Képeken gondolom láttad az új mustangot, nagyon szép , de amerikába nem sokkal kerül többe mint az előző szériás, de MO-n annyival drágább. Nem tudom miért éri meg ez a magyar államnak, hogy ennyi adót ráhúzzanak mindenre, nem fognak az emberek tudni autót venni maguknak ha mindent így meg adóztatnak. :(
nagyd!

Nagyon örülök hogy tetszett a mustang, ne felejtsd el hogy ez még csak 3,8 literes, és v6!
Ha egy v8-as autónk lenne lehet hogy be is csokiztál volna, ezt ellenőriztem, nem tetted... :gonosz:

Amiket előttem leírtatok azok nagyon jók, talán még annyit tennék hozzá hogy akik itt a fórumon írnak és amerikai autó van a birtokukban, majdnem mindenkinek a vas mellett van egy OFF jármű - szerintem ez nem véletlen - ... mint tudod nekünk is... a Toyota. :oops:
Tudom, amerikai autó mellé egy japán autó nem túl jó, de elférnek az udvarban... amúgy a mustang jelezte nemtetszését, és kétszer bezárta magát úgy hogy a kulcs benne fityegett a gyújtáskapcsolóban... a pótkulcsot nem is találtuk, de jó dolog hogy nincs az üvegnek keret az ajtón (hegyesre kiköszörült fém derékszöggel felnyomtuk a pöcköt :rofl:)... pedig előtte kényeztettem egy mosással, tisztítással...
Szóval, mi már elloptuk a saját autónkat... kétszer! :klassz:

A mustangok körében már kimerítettél mindent, mérlegelj... mindennapi autónak semmi képp nem ajánlanám.
Átfutottad az első generációs mustangokat meg az újakat... én gondolkodnék egy Golf-on Eleanor szettel... :monokli: :laza:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chopper 2009.07.21 19:16-kor.
[url=http://www.ford-cruising.hu/gallery/thumbnails.php?album=46]'95 Ford Mustang 3.8 (kunokb)[/url]

Avatar
nagyd
Kabóca
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009.07.17 18:23

Hozzászólás Szerző: nagyd » 2009.07.21 17:50

Hát nem lenne rossz, Golf Eleanor tuninggal, most nézegetem a www.autoscout24.de nagyon jó kocsik vannak rajta, azért ha vigyázol rá lehet minden napi alkalomra használni az újabbakat. :taps:

Avatar
szireta68
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1229
Csatlakozott: 2008.09.07 21:06
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: szireta68 » 2009.07.21 19:30

nem t'om a másik nagy amerikai autós fórumon jártál-e már, talán ott is érdemes körbekérdezni a srácokat "amcsi autó vs. VW Golf napira" ügyben, ott aztán sok más hasznos dolgot is megtudhatsz USA vasakkal kapcsolatban
www.v8cars.hu

Avatar
szireta68
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1229
Csatlakozott: 2008.09.07 21:06
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: szireta68 » 2009.07.22 21:40

hali nagyd.
mizu?
nézted a V8cars fórumot?

Avatar
nagyd
Kabóca
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2009.07.17 18:23

Hozzászólás Szerző: nagyd » 2009.07.23 0:45

szireta68 írta:hali nagyd.
mizu?
nézted a V8cars fórumot?
Ja bocs, nem írtam vissza, nézegettem, csak nem írtam még be. Majd írok oda a fórumba ha tudni akarok még pár dolgot, meg majd utána járok én is, de ezen a fórumon is ti mindannyian nagyon sokat segítettetek már. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm.

Avatar
trafo2000
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1073
Csatlakozott: 2007.08.04 9:00

Hozzászólás Szerző: trafo2000 » 2009.07.23 10:47

"amúgy a mustang jelezte nemtetszését, és kétszer bezárta magát úgy hogy a kulcs benne fityegett a gyújtáskapcsolóban... a pótkulcsot nem is találtuk, de jó dolog hogy nincs az üvegnek keret az ajtón (hegyesre kiköszörült fém derékszöggel felnyomtuk a pöcköt Földön gurulva röhög)..."
Az enyém is bezárta magát,pedig az udvarban csak Fordok vannak :)

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: somi » 2009.07.23 12:16

Minek jártok ilyen sok elektromos fossal felszerelt járművekkel? :gonosz: A full fapad nem tesz ilyet. Azon csak benyomom a gombot, becsapom az ajtót, oszt jóvan. Ja, hogy a kulcs benne fityeg? Az már az én hibám legalább :monokli:

Viszont nagyszerű, hogy - az autótolvajok dolgának megnehezítésére - totálisan reménytelen a könyöklő elejében elhelyezett, előrefelé húzásra nyíló zárógombot kívülről kinyitni :hehe:

Avatar
MrMach1
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1352
Csatlakozott: 2007.07.07 3:16
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: MrMach1 » 2009.07.23 13:37

nagyd írta:most nézegetem a www.autoscout24.de nagyon jó kocsik vannak rajta, azért ha vigyázol rá lehet minden napi alkalomra használni az újabbakat. :taps:
Nem lehet. Sajnos. :(
Én a legtöbbször igyekszem a lehető legtávolabb parkolni más autóktól, de így is vannak ajtó rányitás nyomok az off autóinkon.
Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy nem tudnak az emberek odafigyelni erre.
Aztán bármikor beléd jöhet egy idióta vagy figyelmetlen valaki és akkor eléggé sajnálnád a szép autódat.
Sőt minél többet járnál vele, annál inkább rájönnél, hogy a magyar utak nem "veterán barátok" és nem szeretik a kemény futóművet sem.
Igaz StangMan?
[color=#FC8023]1978 Ford MustangII Mach1 302 T-Top[/color]

Avatar
doGmAI
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1228
Csatlakozott: 2007.08.28 11:42

Hozzászólás Szerző: doGmAI » 2009.08.13 12:33

Lehet használni napira. Én nem teszem, mert féltem. Amúgy csak t9rődni kell vele. Nem többet, nem kevesebbet, mint egy új autóval. Ha mindíg mindent tökéletes állapotban tartasz, ugyanúgy működik minden, mint egy új autóban. Benzin, olaj, hűtőközeg, keréknyomás, stb....

Aztán ha beléd jönnek, meghúzzák, akkor megint megcsinálni, ismét mindent tökéletesre. De ez már tényleg csak pénztárca kérdése. Én nem vagyok olyan gazdag, hogy ezt megengedhessem magamnak. Ha Te annyira tele vagy, akkor járjál vele napira.

Én napinak is amerikait használok, de ez egy igásló. Nem zavar, hogy nem szép, nem zavar, hogy annyira nem jó, viszont egy láda szerszámmal minden baja orvosolható. Belerakom a buzuki alkatrészt is, ha éppen nincs más. Ez nem egy klasszikus autó.

Jó tudom, a másik sem klasszikus, viszont egyre ritkább .)

Apropó igásló: Kollégáim valahonnan kerítettek egy "my little pony"-t, és egy gyorskötözővel felrakták a hűtőrácsra az ovál mellé. Azóta így szaladgálok vele :)

Szóval ne hagyd magad lebeszélni itt a sok sóher által! Igenis járjál napi használatban egy veterán autóval, fizesd meg azokat a javításokat, amik szükségszerűen elvégzendők a kocsin, és tartsd el három-négy mesterember családját! Hátha meghozod a gazdasági fellendülést.

Avatar
szireta68
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1229
Csatlakozott: 2008.09.07 21:06
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: szireta68 » 2009.08.13 12:57

vagy vegyél V. Golfot. :monokli:

Avatar
lzimmer
Úrvezető
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.03.31 13:44
Tartózkodási hely: Németország

Re:

Hozzászólás Szerző: lzimmer » 2011.04.11 13:15

szireta68 írta:vagy vegyél V. Golfot. :monokli:


btw nekem a Paci napi hasznalatban van:)
Mess with the best die like the rest

Avatar
somi
Városi versenyző
Hozzászólások: 3643
Csatlakozott: 2007.11.01 22:36
Tartózkodási hely: Budapest

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: somi » 2011.04.11 17:18

De Te normális helyen élsz :monokli:

Avatar
John Deere
Kényelmesen krúzoló
Hozzászólások: 1156
Csatlakozott: 2010.01.07 10:42
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: USA autó napi használatban

Hozzászólás Szerző: John Deere » 2011.04.11 17:20

somi írta:De Te normális helyen élsz :monokli:
Kell egy like smiley, mert ez igaz volt. :monokli: :klassz:

Válasz küldése